Atzinību gūst Zlēku pagastā īstenotais projekts

2021-03-22, 09.41

Apvienības “Sabiedrība ar dvēseli” projektu konkursā, kurā vērtēja katra reģiona dalībniekus, Kurzemē trešo vietu ieguvis nodibinājuma “Zlēku attīstības fonda” Zlēku pagasta Zlēku ciemā īstenotais projekts “Karātavu kalna labiekārtošana”. Tā vadītāja bija Inita Vekmane.

Ventspils novada pašvaldības projektu vadītāja, uzņēmējdarbības un tūrisma speciāliste Evita Roģe informē, ka konkursā bija pieteikti vēl divi projekti, kuri realizēti, pateicoties pašvaldības atbalstam projektu konkursā “Mēs savā novadā 2020”. Un tas ir biedrības “Noras nams” projekts “Jaunieši sporto Puzē” (projekta vadītāja – Sanita Rozenberga) un biedrības “Vāzuve” Vārves pagasta Ventavas ciemā Zūru pamatskolas iekšpagalmā izvietotā nojume jeb zaļā klase (projekta vadītājs – sporta skolotājs Aivars Čaklis).

Karātavu kalns Zlēkās atrodas uz austrumiem no muižas, reiz tā bijusi senču svētvieta, ir ziņas arī par to, ka tur bijis pilskalns. Kalnā aug vareni dižkoki. Tas ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis. Karātavu kalnā ir iekārtots atpūtas parks ar vides objektiem “Fēnikss” un “Visuma acs” un ierīkota pastaigu taka. Zlēku atpūtas parks veidots kā piemineklis cilvēkiem ar īpašām spējām. Kalnā zlēcenieki nereti organizē dažādus kultūras pasākumus, piemēram, Dzejas dienas. Projekts “Karātavu kalna labiekārtošana” ļāva pilnveidot kalnu – ir uzstādīts informatīvais stends, kurā lasāms stāsts par šo īpašo vietu ar teiku par burvi Veckušķi, kas agrāk dzīvojis šajā teritorijā. Katru pavasari iegarenās formas kalna augšpuse noklāta zilām un baltām vizbulītēm, tāpēc Karātavkalns papildināts ar jaunu vides objektu – foto rāmi ar vizbulītēm. Pastaigu takas galapunktos izvietotas virziena norādes. Atjaunoti vides objekti un soli.

Zlēku pagasta pārvaldes vadītāja un nodibinājuma “Zlēku attīstības fonds” pārstāve Daiga Cekule atklāj, ka arī šogad fonds piedalīsies pašvaldības projektu konkursā “Mēs savā novadā”, jo ir iecere kalnā uzstādīt burvja Veckušķa figūru. “Zlēceniekiem šī vieta ir kļuvusi iecienīta, tur labprāt atpūšas un pastaigājas ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pagasta viesi. Lai vide būtu sakopta, regulāri vācam atkritumus. Karātavkalns iepaticies arī gārņiem – putni jau ir atlidojuši un iekārtojušies savā vietā,” stāsta Daiga Cekule.