13. festivāls jūras makšķerēšanā no krasta un 12. Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā tautas klasē

13. festivāls jūras makšķerēšanā no krasta un 12. Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā tautas klasē

2023-10-15, 18.00

Neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem – spēcīgajām vēja brāzmām un lietu, Jūrkalnē norisinājās 13. festivāls jūras makšķerēšanā no krasta un 12. Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā tautas klasē. Festivālu organizē IK “Marita J” un Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija. Atbalsta: SIA “Salmo”, brīvdienu māja “Avoti”, Jūrkalnes pagasta pārvalde un Jūrkalnes tautas nams.

Pasākumā piedalījās 88 komandas ar diviem dalībniekiem katrā. Makšķernieki bija ieradušies jau piecos no rīta, lai reģistrētos, izlozētu savu zonas vietu un dotos turp iekārtoties – Jūrkalnes pagastā no Muižupītes līdz Raķešniekiem apmēram četru kilometru garumā gar jūras krastu. Viena zona ir 40 m gara, kurā komandas dalībnieki katrs makšķerē ar divām makšķerēm.

Sacensības sākās plkst. 8.00 un šoreiz laikapstākļu dēļ norisinājās līdz plkst. 15.00. Ikvienu darbību, lai netiktu pārkāpti noteikumi, kontrolēja astoņi tiesneši pa zonām un galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš.

Festivāla organizatore Marita Jēkabsone priecājās par lielo dalībnieku atsaucību: “Šogad komandas pieteicās ļoti ātri, parasti tas ir mēnesis, bet šoreiz jau piecās dienās bija pieteikušās 90 komandas, kuras mēs varējām uzņemt, 50 pārējām komandām es atvainojos, un man nācās atteikt krasta dēļ. Interese cilvēkiem pieaug arvien vairāk un vairāk, bet piekraste ir tik gara, cik ir. Arī vētra šogad ir pamatīgi plosījusies, krasts saplosīts kā nevienu citu gadu, daudz sanestu koku.”

Marita pastāstīja, ka kopā bija pieteikušās 92 komandas, bet ieradās 88, bija ļoti daudz priecīgu dalībnieku, kuri deva pozitīvas emocijas un gandarījumu turpināt šo organizatorisko darbu. Viņa uzsvēra, ka šogad sacensības nācās saīsināt arī laika ziņā, jo šādi laikapstākļi, kopš tiek organizēts šāds festivāls, nav bijuši 10 gadu, bet tos jau organizatori nevar ietekmēt.

Komandas bija ieradušās no visas Latvijas – Smiltenes, Ventspils, Saldus, Liepājas, Kuldīgas, Grobiņas, Slampes, Rīgas, Tukuma, Ezeres, Jelgavas, Dundagas, Limbažiem, Brocēniem, Madonas, kā arī 10 komandas piedalījās no Ventspils novada – Jūrkalnes, Užavas, Blāzmas, Ances, Zirām un Zūrām.

“Tālākie braucēji bija no Madonas, bet sacensībās piedalījās arī komanda no Lietuvas un latviešu komanda no Zviedrijas, kura brauc speciāli uz šo pasākumu un mums iepriekšējā vakarā palīdzēja mietus salikt. Man ir prieks, ka vietējie iedzīvotāji arī nāk palīgā saspraust mietiņus, tāpat ir lieliska sadarbība ar Jūrkalnes tautas namu un pagasta pārvaldi. Man ir komanda, uz kuru es varu paļauties, viss ir sarunāts un izdarīts!” stāsta Marita.

13 gadus sacensībās piedalījies ir Āris Vīgants, kurš pārstāv komandu “Radi” kopā ar komandas biedru Normundu Januzi. “Šodien neķērās, bet ir ķēries labāk. Pasākums ir ļoti labs, mēs sabraucam reizi gadā visi kopā, atpūšamies, baudām dabu, es noteikti braukšu arī nākošgad!” emocijās dalās ikgadējais festivāla dalībnieks Āris.

Makšķerniekiem, viņu ģimenēm un citiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja pie Vējturu nama iepirkties tirgū un piedalīties konkursos kopā ar jūras robežsargiem Hektoru un Vektoru no Visbijas, kā arī izdejoties un baudīt mūziku koncertballītē, kurā uzstājās Jānis Narkevics juniors, Jānis Narkevics seniors un Arvis Sanders.

Pasākuma noslēgumā galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš, pasākuma organizatore Marita Jēkabsone un Jūrkalnes tautas nama vadītāja Kristīne Skrulle paziņoja rezultātus. Vispirms pasniedza dažādas pārsteiguma balviņas pasākuma vecākajam dalībniekam – Laimonim Žindulim (komanda “Broči”) un jaunākajiem – Elīzai Klāsonei (komanda “Ar makšķeri/Krodzinieki), Mairim Grundbergam (komanda “Čakijs”) un Markusam Mālniekam (komanda “Bute Ute”). Balvas pasniedza arī Ventspils novada komandām, tālākajam braucējam no Madonas – Jānim Losevam (komanda “J&K Team”), dāmu komandām – Senijai Girgensonei un Sintijai Lācei (komanda “Krastmal’s Tupel’s”), Alisei Āreniecei un Agritai Jusei (komanda “M&M”), starptautiskajiem ceļotājiiem – komandai no Lietuvas (Raimondas Gudaitis un Artūras Daugela, klubs “Gramzas”), 13. komandai 13. gadā – Jurim Aigaram Āboliņam un Kristīnei Vīmerei (komanda “Likteņa ironija”), par komandas noformējumu – Sandim Greieram un Andrim Ešenvaldam (komanda “Vētras putni”), Jurim Aigaram Āboliņam un Kristīnei Vīmerei (komanda “Likteņa ironija”), kā arī balvas par pirmo buti, mazāko lomu, pateicības palīgiem un dažas balvas, kuras komandas ieguva izlozes veidā.

1. vietu sacensībās, balvas, medaļas, dāvanu kartes un ceļojošo kausu, uz kura tiks iegravēti uzvarētāju vārdi, izcīnīja komanda “Bohēma” (Raitis Čaklis un Mārcis Blindreihs). 2. vietu ieguva komanda “Es jūt, ka būs” (Jānis Skarbinieks un Gatis Reķis), savukārt 3. vietu – komanda “Figūra” (Edijs Dancis un Jānis Lapiņš).

Pasākuma organizatore Marita Jēkabsone novēl, lai nākamgad laikapstākļi būtu labvēlīgāki, vienkārši izcili. Uz tikšanos nākošgad!

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm