Pabeigti būvdarbi Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā

Pabeigti būvdarbi Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā

2019-12-16, 15.20

Projekts “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība” (vienošanās Nr. 5.5.1.0/17/I/003). Būvobjektā Jūrkalnes dabas un atpūtas parka infrastruktūras izveide un pilnveidošana (“Straumes”, Jūrkalnes ciems, Jūrkalnes pagasts, Ventspils novads) būvdarbi pabeigti 04.12.2019., objekts tiek gatavots nodošanai ekspluatācijā.

Būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību veica – SIA “BM-projekts”, būvuzraudzību – SIA “PBT”, būvdarbus SIA “BŪVFIRMA INBŪV”.
Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā veikta esošo gājēju celiņu pārbūve, ārējās un iekšējās elektroapgādes ierīkošana, apmeklētāju uzskaites un videonovērošanas sistēmas ierīkošana, tas viss radīs priekšnoteikumus valsts un starptautiska mēroga etno, folk un garīgās mūzikas pasākumiem un citiem mākslas notikumiem suitu kultūrtelpā. Minētie pasākumi nodrošinās vietējo tūrisma (viesu nami, viesnīcas, ēdināšanas uzņēmumi, veikali, degvielas uzpildes stacija, īslaicīgās apmešanās vietas u.c.) apgrozījuma palielināšanos, mazinot tūrisma nozares sezonalitātes riskus un atkarību no laika apstākļiem.
Jūrkalnes dabas un atpūtas parka misija ir suitu tradīciju saglabāšana un popularizēšana, tās vērtību pārmantojamības nodrošināšana, novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana, vides piesārņojuma mazināšana, zaļās zonas iekārtošana un tūrisma plūsmas piesaistīšana.