Ugāles sacensībās triālā daudz elektro motociklu

Ugāles sacensībās triālā daudz elektro motociklu

2019-06-25, 10.41

Jūnijā Ugālē „Karters“ triāla trasē ar plašu Baltijas triāla saimes dalību risinājās Latvijas kausa posms velotriālā un Latvijas čempionāta posms mototriālā. Trase jau ierastā, bet šogad īpaši manāma bija jaunā tendence triālā, ka lielu dalībnieku skaitu sastāda popularitāti guvušo jauno elektromotociklu braucēji.

Jaunākie elektromotociklu braucēji ir tikai 4 gadus veci un vērojams, ka šī veida braucamrīki kļūst arvien populārāki un ir sporta vidē uz palikšanu.
Līdzīgi kā velotriālā, tā arī mototriālā gūtās iemaņas ļauj uzlabot divriteņu braucamrīku vadīšanas prasmes – iemācīties labāk turēt līdzsvaru, bremzēt utt. Prasmes, kuras lieliski var noderēt arī pie ikdienas pārvietošanās.
Piecdesmit četri dalībnieki sacentās kopumā deviņos kontroles posmos. Uzdevums triālam nemainīgs – veikt distanci, pieļaujot pēc iespējas mazāk kļūdu, tas ir – nelikt pie zemes kāju, nekrist un tamlīdzīgi.
Ja jaunākajiem braucējiem uzdevums bija vienkārši izbraukt trases no sākuma līdz galam, tad meistarīgākajiem jau jāievēro speciālas norādes un jāveic lēcienu uz augšu pāri dažādiem šķēršļiem, lēcienu no stāvām malām, ātri jāspēj apstādināt braucamrīks vai pilnīgi pretēji – jāpaātrinās zibenīgā ātrumā. Viss prasa spēju koncentrēties un noskaņoties, fizisku spēku, izturību, un, protams, labi sagatavotu motociklu vai velosipēdu.
Mototriāla spēcīgāko braucēju grupā dramatiski notikumi, kur iepriekšējā gada Latvijas čempions Kristers Einass (Grobiņas MK) sacensību sākumā pieļauj rupju kļūdu, tomēr noslēgumā spēj saņemt vienādu soda punktu skaitu (37 soda punkti) un, izvērtējot papildus rādītājus, tomēr iegūt posma pirmo vietu. Otrais šoreiz vecmeistars Kaspars Vērnieks (MT Skola). Trešais Viking Trial braucējs Niks Alksnis (46 s.p.).
Velotriālā spēcīgāko grupā bez pārsteigumiem un Arvis Dermaks (1 s.p.) pievieno savai uzvaru bagāžai vēl vienu drošu uzvaru pār brāli Ansi Dermaku (12s.p.) un pirmo gadu Elitē braucošo Žani Rībenu (81s.p), visi “Karters”. Ekspertu grupā sīva konkurence, kur sezonas otro uzvaru nodrošina „Karters“ braucējs Ričards Vrakins (27 s. p.), otrais Miķelis Lukša ar 32 s.p., kur 4 sodi par pārtērēto laiku. Trešais Markuss Karņickis (33 s. p., „Karters“).
Ierasti sacensību noslēgumā notika “Karters” ceļojošās balvas izcīņa. Paralēlās šķēršļu joslās labākie četri moto un velobraucēji izslēgšanas braucienos noskaidroja labākos un jau finālā pretī stājās Arvis Dermaks un Kristaps Ķīlis. Tieši fināla laikā sākās spēcīgs pērkona negaiss un apbalvošanas ceremoniju nācās atlikt. Otro gadu pēc kārtas metālmākslinieka Uģa Traumaņa veidoto ceļojošo balvu ieguva Arvis Dermaks.
Paldies sacensību atbalstītājiem – Ventspils novada pašvaldībai, „Niedrāji MR“ SIA, „AMC Būve“ SIA, “Silentcoat”, trialsmaster.net. Un nozīmīgi palīgi sacensību norises nodrošināšanā bija kluba biedri – palīgi pie trases gatavošanas un operatīvas norises nodrošināšanas.
Jau 13. jūlijā gada Latvijas galvenās velotriāla sacensības Usmā – 2019. gada Latvijas čempionāts.