Protesta akcijā pauž neizpratni par valdības rīcību (video)

Protesta akcijā pauž neizpratni par valdības rīcību (video)

2020-03-05, 18.42

Šodien Popes pagastā pulcējās lauksaimnieki no daudziem pagastiem, lai izteiktu savu attieksmi pret ieplānoto administratīvi teritoriālo reformu. Viņi nav mierā ar piedāvāto modeli, tādēļ iesaistījās protesta akcijā un brauca ar smago tehniku no Popes līdz Usmai. Kolonnas priekšgalā ar sūdu mucu devās zemnieks no Vārves pagasta Raitis Krūmiņš. Viņam līdzi bija novada karogs, un auto kolonnas dalībnieki, pamanījuši ceļa malā sastājušos cilvēkus, signalizēja, tā pievēršot uzmanību. Lauksaimniekus atbalstīja arī daudzi novada pašdarbnieki, kuri gājiena laikā dziedāja dziesmas, bet pēc tam apdziedāja pūcīti. Vairāki protesta akcijas dalībnieki salīdzināja 5. martu ar 1991.gada janvāra barikāžu laiku. Tolaik cīnījāmies pret svešu varu, bet nu vienkārša patiesība jāieskaidro tautiešiem, kuri, ievēlēti Saeimā, neieklausās tautas viedoklī un vēlas Ventspils novadam pievienot Ventspili – ļoti atšķirīgas pašvaldības. Paldies visiem akcijas atbalstītājiem un rīkotājiem, katram, kurš paveica, kaut vai nelielu darbiņu, lai protesta akcija noritētu organizēti un saliedētu Ventspils novada ļaudis.