Izvērtēs zivju migrāciju Engures upē

2020-05-29, 10.11

2020. gada aprīļa beigās Lauku atbalsta dienesta Zivju fonda padome apstiprināja Ventspils novada pašvaldības iesniegto projektu “Engures upes zivju migrācijas iespēju uzlabošana plāns”. Šīs vasaras laikā līdz 31.10.2020. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” zinātnieki strādās Engures upes teritorijā, lai veiktu:
1) ihtiofaunas uzskaiti augšpus un lejpus aizsprostiem, veicot zveju vismaz trīs vietās – lejpus Gravas un Vecdzirnavu HES esošajā upes posmā, bet vismaz divas – augšpus spēkstacijām;
2) upes hidromorfoloģisko izpēti 12,5 km garumā, t.i. no caurtekas pie “Kalnieku” mājām līdz iztekai no Usmas ezera.
Pētījumu rezultātā tiks izvērtētas Engures upes zivju migrācijas iespējas, izstrādāts pasākumu plāns Engures upes zivju migrācijas iespēju uzlabošanai un novērtēta esošo aizsprostu ietekme.
Par pētījuma rezultātiem, secinājumiem sabiedrība tiks informēta.
LAD Zivju fonda finansējums – 6 250,00 eiro.
Ventspils novada pašvaldības finansējums – 2 243,68 eiro.