Latvijas dzīvnieki kultūrā un vēsturē

Latvijas dzīvnieki kultūrā un vēsturē

2018-10-16, 10.05
 

Skolas soma LV100

11. oktobrī Popes pamatskolas 1.–4.klašu skolēni devās braucienā uz Rīgu, lai projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un piedalītos  nodarbībā “Latvijas dzīvnieki kultūrā un vēsturē”. Nodarbības mērķis- iedvesmot un aizraut, radīt interesi un iespēju izzināt, lai saudzētu dabas vērtības.

  Pope Zoo

   Viesmīlīgās un zinošās gides Kintijas vadībā iepazinām Latvijas dzīvniekus, uzzinājām, kuru Latvijas pilsētu ģerboņos tie atainoti, ko tie simbolizē. Skolēni, atraktīvi darbojoties grupās, meklēja pilsētas kartē un ievietoja pie tām ģerboņus. Iepazina  Neretas, Baldones, Ērgļu, Rojas, Dundagas, Gulbenes, Kandavas un vēl citu novadu ģerboņus, kā arī dzirdēja teikas par Rīgu, Lubānu un Jēkabpili. Bērni uzzināja, ka 82 Latvijas pilsētas, novadi un pagasti savos ģerboņos ir attēlojuši dzīvniekus. Briedis un zirgs ir attēloti katrs 5 reizes. Šie dzīvnieki ir populārākie mūsu ģerboņos. Tomēr visvairāk attēloti putni, tie ir 29 ģerboņos.
 Nodarbības laikā skolēnus gaidīja daži pārsteigumi – ar aizvērtām acīm, tikai sataustot, jāatmin dzīvnieks. Tas bija ezis! Ezis nebaidījās un sagādāja prieku, staigājot pa bērnu izveidoto apli. Tāpat skolēnus ieinteresēja stāstījums un uzskate par bišu dzīvi.
Bērnu zināšanas tika pārbaudītas, minot mīklas. Lai varētu mīklu atminēt,  vispirms bija jāsakārto vārdi pareizā secībā, lai izveidotos latviešu tautas mīkla par dzīvniekiem.
   Interesi un sajūsmu radīja  iespēja vērot dzīvnieku barošanu, novietņu sakopšanu, kā arī dažu dzīvnieku priekšnesumi. Viens no interesantākajiem priekšnesumiem bija roņa uzstāšanās. Viņš prata bumbu iemest grozā, aplaudēt un paprasīt par to atalgojumu – zivi. Par to ronis saņēma skaļus aplausus.
   Pēc interesantās nodarbības skolēni devās aplūkot pārējos zooloģiskā dārza iemītniekus, kā arī izbaudīt nelielo rotaļu laukumu.
Mūs šajā dienā lutināja ne tikai interesantā darbošanās, bet arī jaukais šī gada Latvijas rudens.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm