Uguns, gaisma, siltums un …

Uguns, gaisma, siltums un …

2019-02-27, 09.33

“Uguns, gaisma, siltums un …” šāds moto bija valodu jomas koordinatores Māras Plūksnas vadībā organizētajam kompetencēs, jeb lietpratībā balstītā latviešu valodas un literatūras pasākumā “Mēs lasām kopā” novada 6. un 7. klašu skolēniem, kuru pēc tikko notikušā 12. klases žetonu vakara laipni uzņēma Ugāles vidusskola. Atklājot pasākumu, uzrunā M. Plūksna teica, ka februāris tiek uzskatīts par pašu ziemas vidu un saukts par Sveču mēnesi, tomēr jau jūtamas pārmaiņas un tāpēc 2. februāri – Sveču dienu uzskata par pirmo ziemas un pavasara satikšanās dienu.

Nozīmīga Sveču dienas tradīcija ir sveču liešana, tāpēc tā bija arī šī pasākuma galvenā nodarbe. Skolēniem novēlējums – darboties tā, lai nebūtu stresa un uztraukumu, izliet katram savu sveci, kura, kā zināms no senču vērojumiem, var aizsargāt no mošķiem un ļaunuma.

27. februārī godinām arī Tautas dzejnieka Imanta Ziedoņa piemiņu. Ar sveču gaismas radītu noskaņu un dzejnieka darbu kompozīciju 11. klases skolēni sveica pasākuma dalībniekus:
“Re, arī zvaigznēs ierakstīts
Tas pats, kas laukos plašos:
Jāmeklē sudrabs, tas baltais, kas trīc
Tepatās – mūsos pašos.”

Turpmākajam darbam izlozes kārtībā tika izveidotas 4 jauktas komandas – katrā 8 dalībnieki, kurām, savukārt sadaloties divās grupās pa četri un savstarpēji mainoties vietām, jāpagūst gan izliet sveces, gan izpildīt vienu no piedāvātajiem uzdevumiem: piemēram, pārrunāt, kuros svētkos nozīmīga vieta tiek ierādīta ugunij (ugunskuriem, svecēm, gaismai), prezentācijā pastāstīt par kādu no svētkiem, pamatot savas domas, vai iedomāties sevi par kāda žurnāla vai avīzes žurnālistu, iztēloties ar uguni saistītu situāciju vai notikumu un uzrakstīt īsu reportāžu “no notikuma vietas”, varēja arī izveidot kolāžas plakātu par uguns tēmu un pastāstīt par to.

Uzdevumi nebija sarežģīti, bet to izpildē bija savstarpēji jāsadarbojas dažādu skolu skolēniem, darba gaitā iepazīstoties, sarunājoties un daloties domās. Tas ir viens no jaunās pieejas – lietpratībā balstītā izglītības modeļa ieviešanas nosacījumiem, kuru ar šī pasākuma starpniecību nu jau trešo gadu izdodas īstenot mūsu novada latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskajai apvienībai.

Visiem dalībniekiem – gandarījums par jēgpilni pavadītu laiku, jauniegūtajām prasmēm un pateicība par piedalīšanos un aktivitāti tematiskajā pasākumā “Mēs lasām kopā”, par atbalstu pasākuma satura un uzdevumu izveidē M. Plūksnas pateicība visiem kolēģiem – latviešu valodas skolotājiem. Visu kopīga vēlme – līdzīgā pasākumā jātiekas arī nākamgad.

Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm