Organizētas saistošas mācību ekskursijas

Organizētas saistošas mācību ekskursijas

2019-02-20, 09.54

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” gaitā 2018. gada 21. novembrī Puzes pamatskolā pulcējās Popes pamatskolas un Ances pamatskolas 7.–9. klašu skolēni uz kopīgu karjeras atbalsta pasākumu “Mana izaugsme.” To vadīja konsultante un trenere Inga Bite. Trenere iepazīstināja skolniekus ar karjeras kāpnēm un tās iespējām.

Skolēni pildīja testu “Karjeras enkuri”, tika būvēta karjeras māja, dzīvots uz profesiju salas, bet noslēgumā veica pašnovērtējumu par to, ko skolēni ieguvuši nodarbībā un var paņemt līdzi mugursomā uz mājām. Inga Bite rosināja jauniešus būt mērķtiecīgiem un droši doties tajā virzienā, kur talants iet kopā ar iemaņām un prasmēm un darīt to, kas vislabāk padodas un patīk.
2018. gada 26. novembrī Tārgales pamatskolas 3. un 4. klase kopā ar klašu audzinātājām Daigu Pavlovu un Daigu Kņazu saskaņā ar karjeras atbalsta pasākumu “Profesiju dažādība ražošanas uzņēmumā” devās mācību ekskursijā uz lidostu “Rīga” un ražotni “Ādažu čipsi”. Ekskursijas mērķis bija uzzināt, kādu profesiju pārstāvji strādā abos uzņēmumos. Lidostā “Rīga” mūs sagaidīja gids Aleksandrs, kurš ļoti saistoši izstāstīja par katras profesijas nepieciešamību un nozīmību. Liels bija bērnu pārsteigums, uzzinot, ka lidostā strādā ne tikai gaisa satiksmes vadības centra dispečeri, gaisa kuģa kapteiņi – piloti, stūrmaņi, stjuarti, ugunsdzēsēji – glābēji, drošības inspektori, aviācijas drošības inspektori, bet arī citu profesiju pārstāvji – dārznieki, šoferi, medicīnas personāls, tehniķi, IT speciālisti un pat ornitologi. Skolēniem patika klausīties profesiju pārstāvju stāstīto, viņi labprāt uzdeva jautājumus, bija interesanti satikt lidostas pārstāvjus viņu darba vidē un darba formās. Lidostā uzzinājām arī to, kā tiek veiktas drošības kontroles, un skolēni izmēģināja iet cauri rentgena iekārtai. Tika pārbaudīti dokumenti un līdzi paņemtās mantas. Devāmies arī izbraukumā ar lidostas autobusu, apskatot lidostas teritoriju, angārus privātajām lidmašīnām un vērojot lidmašīnas, kuras paceļas vai nolaižas. Iepazināmies ar lidostas tehniķa darba specifiku. Brauciens beidzās pāris minūšu ātrāk, jo uz lidmašīnu devās Valsts prezidents, tāpēc mums bija jādodas atpakaļ telpās, tomēr varējām caur logiem vērot prezidenta ierašanos. Pēc tam mūsu ceļš veda uz bagāžas saņemšanas vietu un muitas kontroli. Skolēni nekautrējās uzdot jautājumus katram profesijas pārstāvim, lai uzzinātu, kur jāmācās un kādam jābūt cilvēkam, lai strādātu lidostā. Mums bija iespēja no malas pavērot ielidojušo pasažieru bagāžas saņemšanu. Ekskursijas noslēgumā saņēmām mazu piemiņu – atslēgu piekariņu ar lidmašīnu, kas mums vēl ilgi atgādinās piedzīvoto, jo gandrīz visi bērni lidostā bija pirmo reizi. Un vēl tik tuvu lidmašīnām!
Pēc lidostas apmeklējuma devāmies tālāk uz Ādažiem, lai apmeklētu “Ādažu čipsu” ražotni. Ekskursija ražotnē sākās ar drošības instruktāžu un ceļu uz kartupeļu angāriem. Iespaidīgs skats, vērojot tik lielus kartupeļu kalnus. Šeit mūsu gide pastāstīja par ražotnes vēsturi un produkcijai piemērotajām šķirnēm, iepazīstinot skolēnus ar agronoma profesijas nozīmību. Skolēni uzzināja, ka ražotnē strādā daudz traktoristu, šoferu, krāvēju, jauno produktu izstrādes speciālists, kvalitātes speciālists, agroservisa vadītājs u. c. Pēc tam mūsu ekskursija veda uz ražotnes mācību klasi, kurā uzzinājām par robotizēto tehniku un to, ka nepieciešami daudzi speciālisti, lai šāds, robotizēts darbs noritētu bez aizķeršanās. Interesants likās laborantu darbs, kuri reizi stundā novērtē un arī pagaršo saražoto produkciju. Uzņēmuma pārstāvji bija sagatavojuši interesantu stāstījumu un demonstrējumu skolēniem, tos, kurus nesatikām klātienē, varējām vērot virtuālajā vidē. Darbojāmies meistarklasē, kuru vadīja produktu izstrādes speciālisti. Paldies projekta autoriem un realizētājiem par interesanto iespēju saka 4. klases audzinātāja un skolēni.
Pasākumi tika apmaksāti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finanšu līdzekļiem.

Ventspils novada karjeras konsultante Eva Zeltzaķe

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm