Konkursā “Balsis” Tārgalē uzvar tārgalnieces

Konkursā “Balsis” Tārgalē uzvar tārgalnieces

2019-03-01, 10.24

Vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2019” mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē, viens no uzdevumiem – attīstīt, kopt un pilnveidot mazo mūzikas kolektīvu muzicēšanas tradīcijas, nodrošinot tiem iespējas uzstāties un pilnveidot skatuvisko pieredzi un akustiskās muzicēšanas prasmi. Konkursam jāsagatavo trīs dziesmas, divas no tām izpildāmas a cappella, var tikt izmantoti akustiskie mūzikas instrumenti.

Šī gada novada “Balsu” konkursā piedalījās četri kolektīvi, kuros iesaistījušies 40 dalībnieki: Užavas pamatskolas 1.–4.klašu ansamblis (vad. Ilze Geste), Puzes pamatskolas 1.–4.klašu ansamblis (vad. Lienīte Čače), Tārgales pamatskolas 1.–4.klašu ansamblis, 5.–9. klašu ansamblis (vad. Margita Kronberga).

Konkurence šogad nebija liela. I pakāpes diplomu un tiesības piedalīties Kurzemes kultūrvēsturiskā novada konkursā 6. martā Talsos ieguva tārgalnieku 5.–9. klašu ansamblis. Viņu izpildījumā skanēja lībiešu tautas dziesma “Idanõ izanõ” jeb “Vienam tēvam deviņi dēli”, tika izmantots akustiskais instruments kazū, brīvās izvēles dziesma bija “Latvijā viskrāšņāk puķes zied” M. Kronbergas apdarē.

Ansambļa meitenes raksturotas kā draudzīgas un dzīvespriecīgas, vienmēr ar savām dziesmām gatavas iepriecināt klausītājus, viņas piedalās dažādos labdarības koncertos, ciemojoties Ventspilī pie bērniem ar īpašām vajadzībām un veco ļaužu pansionātos, katru gadu ir Vērgalē notiekošā dziesmu festivāla “Sniegpulkstenītis” dalībnieces.

Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm