Džūkstes pasakas Tārgales skolēnu skolas somās

Džūkstes pasakas Tārgales skolēnu skolas somās

2018-11-22, 07.02

Bijušajā Lancenieku skolas ēkā šobrīd atrodas Džūkstes Pasaku muzejs.  19. gadsimta beigās tur dzīvoja un strādāja skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs un pētnieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859-1903), kas dēvēts arī par Pasaku tēvu.

 dz1
 Dz2
 Dz4
 dz5

A. Lerhis-Puškaitis teikas un pasakas izmantoja savā darbā, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu un veidotu latvisko vērtību sistēmu. Aptuveni 6000 pasakas A. Lerha-Puškaiša sakārtojumā izdotas septiņu sējumu krājumā “Latviešu tautas teikas un pasakas”.
1. novembrī mūsu skolā viesojās Džūkstes pasakas ar ceļojošo programmu Pasakas ceļasomā. Pēc manu skolas biedru domām tā bija interesanta un aizraujoša, literatūras un nedaudz arī Latvijas vēstures, stunda. Uzzinājām par A. Lerhim-Puškaiti un Džūkstes pasakām. Izpratām kā pēc ir nepieciešams saglabāt materiālā un nemateriālā kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.
Sākumskolas skolēniem ļoti patika pasaku aktīva klausīšanās, kad varēja aktīvi darboties līdzi gan lauku apstrādāšanā, gan novākšanā.
3. klases skolēniem patika lielais Cālis, kurš piedalījās izrādē un tas, ka varēja nogaršot kāpostu, kuru izaudzēja Zaķis.
Keita no 4. klases saka, ka paticis spēlēt leļļu teātri ar īstām rokas lellēm, un bija jāiemācās arī teksts no lugas.
Pamatskolas skolēniem liekas, ka tā var vairāk klausīties pasakas un ātrāk iemācīties atcerēties.
Paldies iniciatīvai “Latvijas Skolas soma” par iespēju ieraudzīt citādāku mācību stundu.

Dz3
dz6

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm