Autoosta kā atvērta koncertzāle

Autoosta kā atvērta koncertzāle

2019-01-07, 15.10

4. janvārī Ventspils autoostā tika atklātas mākslinieces Santas Dalbes IMG 3947apgleznotās un muzicēšanai brīvi pieejamās klavieres. Instrumenta atklāšanas notikums īpašs bija arī Piltenes Mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem. Šis mūsu skolai jau bija otrais sadarbības projekts, kurā iesaistījāmies kopdarbībā ar SIA “Ventspils Reiss” sabiedrisko attiecību speciālisti Agiju Leimani.

Ar skanīgu dziesmu koncertu iesāka 5. kora klases audzēknes Agate Bileskalne un Justīne Ozoliņa, kuras ne tikai dziedāja, bet arī atskaņoja interesantu klavieru skaņdarbu “Vecais automobilis”. Protams, piedalījās arī mūzikas skolas klavieru klases audzēkņi.IMG 3956 Lieliski savus skaņdarbus atskaņoja Roberts Krilovskis (2. kl.), Elīza Paula Bērziņa (4. kl.), Daniēla Rjabova (7. kl.). Koncertu kuplināja arī mūsu labākie flautisti – Enija Jankovska (2. kl.) ar J. S .Baha “Menuetu” un Raimonds Ozols (4. kl.), atskaņojot skaņdarbus “Lazdu riekstu kūka” un “Pūķis”. Muzicēja ne tikai audzēkņi, bet arī pedagogi: Jānis Sproģis un Irina Kušnirenko, Antra Šķēle, kā arī Tatjana Musina. Kā uzsvēra pasākuma vadītāja Inga Aulmane, šie audzēkņi ir nākamie, potenciālie Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kuriem varbūt būs iespēja muzicēt pie unikālām koncerta klavierēm, kuras atradīsies jaunajā Ventspils koncertzālē.IMG 3963
Klavieru jaunā mājvieta izvēlēta ar sajūtu par autoostu kā improvizētas koncertzāles attīstīšanu. Instruments vienlaikus dos iespēju pasažieriem ne vien lietderīgi piepildīt transporta gaidīšanas laiku, muzicējot pie tā, bet arī citiem apmeklētājiem klausīties kvalitatīvu un nepieradinātāku skanējumu ierastā radio vai mūzikas ierakstu atskaņošanas vietā. Vienlaikus šis projekts filosofiski turpina vasarā Latvijā iesākto projektu “Klavieres uz ielas” (Facebook.com/klavieresuzielas), ko Kuldīgā, Liepājā un Jūrmalā attīsta brāļi Andris un Jānis Lankas.

Piltenes Mūzikas skolas skolotāja IMG 3965
Antra Ziemele

IMG 3971
IMG 3974
Matīsa Riharda Ikšes foto

IMG 3978

 

 

 

 

 

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm