Zūru pamatskolā paaugstināta energoefektivitāte

2019-03-05, 09.12

2018. gada 31. jūlijā Ventspils novada pašvaldība parakstīja vienošanos Nr. 4.2.2.0/17/I/073 par projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Ventspils novada Zūru pamatskolā” īstenošanu.
Projekta mērķis: veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu Zūru pamatskola atbilstoši Ventspils novada pašvaldības Attīstības programmas investīciju plānam.
Būvdarbi pabeigti 2018. gada 17. decembrī. Zūru skolas ēkā veikti šādi darbi: siltināta ēkas fasāde un bēniņi, demontēts vecais jumts un izbūvēts jauns, pārbūvēti ārējie ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, labiekārtota teritorija un sporta zāles daļā izbūvēts saules kolektors.
Veicot būvdarbus, radies 14 817,94 eiro ietaupījums:
1) SIA “Ostas celtnieks”– līguma summa 515403,87 eiro, t.sk. PVN, ietaupījuma rezultātā – 500 585,93 eiro, t.sk. PVN,
2) būvuzraudzība – SIA “BaltLine Globe”– 15488,00 eiro, t.sk. PVN;
3) Autoruzraudzība – SIA “Inženiertehniskie projekti” – 3303, 30 eiro, t.sk. PVN.
Pirms būvdarbu uzsākšanas un pēc būvdarbu pabeigšanas neatkarīgais eksperts Jānis Jenerts skolas ēkai izstrādāja energosertifikātu. Sertifikāta dati rāda, ka pirms ēkas siltināšanas apkurei tērēta enerģija 183 kWh/m2 gadā, bet pēc – 107 kWh/m2 gadā.