Zlēkās pie tilta Ventā ielaisti taimiņu mazuļi

2023-05-19, 11.38

Zlēku pagastā pie Ventas upes tilta tika ielaisti taimiņu mazuļi, kurus izaudzējusi Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “TOME” filiālē “Pelči”.

Ventas upe ir publiskā upe no Latvijas–Lietuvas robežas līdz ietekai Baltijas jūrā. Ventas upe tek cauri Ventspils novadam aptuveni 50 km garumā. Viens no zinātnieku ieteikumiem, lai palielinātu zivju populāciju Ventas upē, ir zivju mākslīga pavairošana.

Ventspils novada pašvaldība sagatavoja projekta pieteikuma Lauku atbalsta dienesta Zivju fonda finansējuma piesaistei. No Lauku atbalsta dienesta Zivju fonda padomes saņemts apstiprinājums par 9998,52 eiro piešķiršanu Ventspils novada pašvaldības iesniegtajam projektam „Zivju resursu pavairošana Ventas upē” par 3675 taimiņu mazuļu  (viengadnieki svarā no 15 gr.) ielaišanu Ventas upē.