Ventspils novads pārstāvēts uzņēmēju dienās (fotogalerija)

Ventspils novads pārstāvēts uzņēmēju dienās (fotogalerija)

2020-10-09, 13.45

9. un 10. oktobrī  Ventspilī, Olimpiskajā centrā, notiek iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”. Pasākuma apmeklētājiem klātienē būs iespēja iepazīties ne tikai ar Kurzemes, bet citu Latvijas reģionu uzņēmumu piedāvājumu. Izstādē būs pārstāvēts Skrundas, Talsu, Tukuma un Ventspils novads.

Ventspils novadu uzņēmēju dienās pārstāvēs sabiedriskais centrs “Ances muiža”, kafejnīca un viesu nams “Pasiekstes dzirnavas” no Vārves pagasta, dravniece Elita Kuģeniece no Ances pagasta, kokļu meistars Guntis Niedoliņš no Jūrkalnes, amatniece Dana Vīdava no Popes un permakultūras saimniecība “Lībnieki” no Vārves pagasta.

Izstādes programma gan klātienē, gan attālināti sniegs ieskatu par reģionā notiekošo, rosinās vairāk uzzināt un iepazīt. Iespēju festivālā var satikt arī Ventspils novada pārstāvjus.
Piemēram, Signe Veinberga aicina apmeklēt krogu “Pasiekstes vējdzirnavas” un atpūsties ērti iekārtotajos apartamentos. Krogā notiek arī dzīvās mūzikas vakari.
Permakultūras saimniecības “Lībnieki” saimniece Gunta Blumfelde izstādes apmeklētājus iepazīstina ar savu motīvu – atgriezties pie dabas, pašam būt sev saimniekam, audzēt sev, neļaujot lielajiem nospiest sevi: “Tagad, dzīvojot laukos, es pati lemju savu dzīvi. Pilsētā biju ielikta rāmītī.”
Ances muižas pārvaldniece Līga Grīnberga rāda fotogrāfijas, kurās redzams, kā solīti pa solītim atjaunota vēsturiskā ēka, kurā tagad iekārtots sabiedriskais centrs. To apmeklē ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pagasta viesi, kuri labprāt iesaistās sklandraušu cepšanas meistarklasēs.
Enerģiskā Dana Vīdava piedāvā pašas sūtas somas un tīkliņus, maciņus, un katru no tiem rotā kāds attēls. Viņa ir gatava ciešai sadarbībai ar klientiem, tāpēc uz somas var izšūt jebkura cilvēka mīļdzīvnieka atveidu.
Novada uzņēmējus izstādē piedalīties rosināja Attīstības nodaļas projektu vadītāja Evita Roģe. Viņa ieguldīja daudz darba, lai apzinātu cilvēkus, kuri gribētu par sevi pastāstīt citiem. Evita Roģe uzteic darbīgos novada uzņēmējus – katrs no viņiem pārstāv savu nišu, un tieši šī daudzveidība ļauj aptvert, cik bagāts ir Ventspils novads. Piemēram, mēs varam lepoties ar kokļu meistaru Gunti Niedoliņu no Jūrkalnes, kurš vienīgais tuvākajā apkārtnē izgatavo strinkšķināmos instrumentus.