Uzsākts kopīgs projekts ezeru apsaimniekošanas jautājumos

Uzsākts kopīgs projekts ezeru apsaimniekošanas jautājumos

2021-04-12, 08.43

Plānojot Usmas ezera ekspluatācijas noteikumu izstrādi, kā arī veicot pasākumus ezera apsaimniekošanas un ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai, Ventspils novada pašvaldība iesaistījusies Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Ezeru pārvaldība un apsaimniekošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (Live Lake). Projekta aktivitāšu uzsākšanas termiņš ir 2021. gada 1. marts, plānotajām aktivitātēm paredzēts izmantot 56 338,62 eiro, 85% jeb 47 887,82 eiro segs Eiropas Reģionālais attīstības fonds, bet 15%, kas ir 8450,80 eiro, – Ventspils novada pašvaldība.

Ekspluatācijas noteikumi tiks izstrādāti Usmas ezeram 3469,2 ha platībā. Lai efektīvāk apsaimniekotu un uzlabotu ezera ekoloģisko stāvokli, projekta gaitā iegādāsies divus niedru pļāvējus – vienu vasaras, bet otru ziemas sezonai. Patlaban tiek veikti dokumentu sagatavošanas darbi iepirkumu veikšanai. Paredzams, ka niedru pļāvējus iegādāsies šajā vasaras sezonā, bet ekspluatācijas noteikumi būs izstrādāti līdz 2022. gada nogalei. Latvijas–Lietuvas sadarbības programmas mājaslapa:  www.latlit.eu.