Uzsāk Rīvas upes zivju ceļa būvprojekta izstrādi

Uzsāk Rīvas upes zivju ceļa būvprojekta izstrādi

2019-08-15, 09.04

Ventspils novada pašvaldība ir viena no 14 projekta “Baltijas jūras reģions kā makšķerēšanas tūrisma galamērķis un tā attīstība, veicināšana un ilgtspējīga pārvaldība” jeb RETROUT (Nr. R065) partneriem. Paredzēts, ka projekta ietvaros Jūrkalnes pagasta Rīvas upē tiks izbūvēts zivju ceļš, lai nodrošinātu zivju migrāciju pār bijušās papes rūpnīcas vajadzībām izbūvēto dambi. Šobrīd ir uzsākta zivju ceļa būvprojekta izstrāde.

Lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku risinājumu, kas uzlabotu lašveidīgo zivju migrācijas iespējas, kā arī tiktu saglabāta Rīvas upes tilta un tā apkārtnes kā iecienīta tūrisma galamērķa ainava, 2019. gada 14. augustā Ventspils novada Jūrkalnes pagastā zivju ceļa izbūves vietā pie Rīvas upes tilta notika pašvaldības un tās pieaicināto ekspertu, Kurzemes plānošanas reģiona un SIA “Meliorprojects”, kas izstrādās zivju ceļa izbūves projektu, pārstāvju tikšanās. Sanāksmes laikā tika veikta objekta apskate, kā arī iespējamo tehnisko risinājumu apspriede. Tika apskatīti tādi jautājumi kā darbu izpildes termiņi, būves iespējamie tehniskie parametri, darba organizācijas plānošanas aspekti, būvdarbu laikā paredzamie ierobežojumi, kā arī pieļaujamie izmantojamie materiāli un citi jautājumi.

Paredzams, ka būvprojekts tiks izstrādāts tuvāko 4 mēnešu laikā, pēc kā pašvaldība uzsāks būvdarbu iepirkumu. Objekta būvniecību plāno pabeigt līdz 2020. gada vasarai, kad tiek plānota visu projekta partneru, tajā skaitā Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas speciālistu vizīte un jaunbūvētā zivju ceļa pie Rīvas upes tilta apskate dabā.

Sīkāka informācija par projektu:
Evita Roģe
Skolas iela 4, Ventspils
+371 29295234
+371 63629449
[email protected]

Par publikācijas saturu pilnībā atbild Ventspils novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm