Ugāles vidusskolā viesojās izzinošās nodarbības “Imanta Ziedoņa detektīvs” pārstāvji

Ugāles vidusskolā viesojās izzinošās nodarbības “Imanta Ziedoņa detektīvs” pārstāvji

2023-02-15, 14.44

Kas ir Imants Ziedonis? Vienas vienotas atbildes nav, jo mums katram ir savs Imants Ziedonis. Viņš ir paradoksāls. Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ar izglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase”, ar kultūrizglītības spēli,  atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades notikumu ciklu. Izzinošās nodarbības “Imanta Ziedoņa detektīvs” pārstāvji viesojās arī Ugāles vidusskolā.

Detektīvspēles laikā skolēni iepazinās ar Imanta Ziedoņa biogrāfiju un izzināja sevi, darbojoties individuāli un komandā. Kultūrizglītības nodarbībā īpašs uzsvars tika likts uz to, cik dažādas var būt cilvēka personības, īpaši Imanta Ziedoņa. Nodarbība klases telpā noritēja četrās stacijās, kuras katra veltīta kādai no Imantam Ziedonim nozīmīgām dzīves jomām – darbs, daba, ceļš un paradokss. Stacijās skolēni iepazinās gan ar Ziedoņa epifānijām, gan ar rakstu par filmu “Pūt, vējiņi”, gan ielūkojās Murjāņu mājā, gan mēģināja saprast, kas pasaku lācītim vēderā, gan centās izprast paradoksus.

Kāda ir Imanta Ziedoņa  personība skolēnu skatījumā? Vienādu atbilžu detektīvkartē nebija. Katrs skolēns ir personība ar saviem redzējumiem un uzskatiem.

Imanta Ziedoņa fonda pārstāvji saka: ”Šajā dinamiskajā laikmetā ir drosmīgi būt savpatīgam, dedzīgam, ar savu stilu un stāju. Tieši uz šādām vērtībām vedina Imants Ziedonis. Drosme būt un nerimstoši aicināt ieraudzīt viņa teikto: “Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam ir jāpalīdz parādīties. Jāpalīdz, jo skaistais pats no sevis nerodas. Mums visiem kopā jāmeklē un jārada skaistais ikdienā”.”

Detektīvs par Imantu Ziedoni iekļauts programmā “Latvijas skola soma”.

I. Zaļkalne

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm