Ugālē pīs maskēšanas tīklu Ukrainas armijas atbalstam

Ugālē pīs maskēšanas tīklu Ukrainas armijas atbalstam

2022-03-15, 17.35

Arī Ventspils novada ļaudis domā, kā palīdzēt ukraiņiem Krievijas uzsāktajā karā. Kāds ziedo naudu, kāds – dažādus priekšmetus, bet ugālnieki ir iesaistījušies maskēšanās tīklu gatavošanā.

Kā stāsta šī projekta koordinatore Ugālē Dzintra Mieze, ideja šādi atbalstīt Ukrainas armijas vīrus radusies, lasot ziņas sociālajos tīklos. “Feisbukā” modes māksliniece Ieva Ādamsone nāca klajā ar iniciatīvu veidot maskēšanās tīklus, ko Ukrainā varētu izmantot, liekot uz uzkabēm, apsedzot mašīnas, bruņutehniku un humāno preču kravas.

“Kādu vakaru mēs, trīs draudzenes, spēlējot scrabbli, ierunājāmies par to, kā mēs varētu palīdzēt ukraiņiem. Tā kā Ugālē atrodas šūšanas fabrika “Stilteks”, nākamajā dienā sazinājāmies ar tās darbinieci, vaicājot, vai būtu pieejami auduma atgriezumi zemes krāsā. Jā, uzņēmumā atradās dūmakaini zaļpelēka toņa audums, ko mēs izmantojām 4 cm platu un 35 cm garu strēmeļu sagriešanai. Uzrunāju Ugāles seniorus, vai viņi varētu palīdzēt, un cilvēki bija ļoti atsaucīgi. Nopirkām jaunas šķēres, visi čalodami griezām, bet tas nav nemaz tik viegls darbs – senioru pirksti bija tulznās,” saka Dzintra, piebilstot, ka auduma strēmeles aizvestas uz Rīgu.

Dzintras Miezes foto

To griešanā piedalījās ne tikai seniori, bet arī citi ugālnieki, Dzintra lēš, ka vismaz 30 cilvēki, kāds to darīja savās mājās. Tiesa, viņa saskārās arī ar noraidošu attieksmi, tomēr vairāk bija to, kuri vēlējās palīdzēt ukraiņiem. Dzintra stāsta, ka ugālniekiem ir apņēmība ne tikai griezt auduma strēmeles, bet arī pašiem sagatavot 5×5 m lielu maskēšanās tīklu. Tiesa, jāatrod piemērots statīvs un vieta, kur to darīt, bet tai nevajadzētu būs problēmai. Visticamāk, auduma strēmeļu griešanā iesaistīsies arī citu pagastu iedzīvotāji. Dzintrai jau bijusi saruna ar pilteniekiem, kurus ieinteresējusi šāda veida palīdzība ukraiņu armijai.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm