Ugālē nojauc piecstāvu ēku

Ugālē nojauc piecstāvu ēku

2019-03-08, 08.46

Ugāles pagastā Rūpnīcas ielā ir astoņi piecstāvu dzīvojamie nami. Viens no tiem jau kopš 2002. gada nav piemērots ekspluatēšanai, tādēļ Ventspils novada pašvaldībā pieņēma lēmumu māju Rūpnīcas ielā 7 nojaukt. Piecu stāvu celtne ir būvēta 1976. gadā, tās apbūves laukums ir 709,9 m2. Pēc gāzes eksplozijas 2002. gadā iedzīvotāji no ēkas aizgāja, jo dzīvošana tajā kļuva bīstama.

Iepirkuma procedūrā noskaidroja, ka minēto ēku demontēs SIA “Santa-Alianse”, darbu izmaksas ir 140 004,11 eiro, būvuzraudzību veiks SIA “SNB projekti”, darījuma summa ir 6558,20 eiro, bet autoruzraudzība uzticēta SIA “TelPro” speciālistiem, pārskaitot uzņēmumam 907,50 eiro. Pēc ēkas nojaukšanas būs sakopta teritorija 5223 m2 platībā, piedāvājot iedzīvotajiem drošu un sakārtotu vidi.
“Jāsaka paldies ugālniekiem, kuri iedzīvotāju sapulcēs vairākkārt izteica ierosinājumu demontēt māju Rūpnīcas ielā 7. Mazākas ēkas esam nojaukuši, izmantojot pašvaldības finansējumu,” norāda Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.
Demontāžas darbi tiek veikti, pateicoties Ventspils novada pašvaldības dalībai Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmā, iegūstot Eiropas Savienības finansējumu, jo Eiropas Savienība atbalsta degradēto teritoriju sakārtošanu. Ventspils novada pašvaldība jau sen plānoja Ugālē nojaukt cilvēku drošībai bīstamo celtni, bet nebija līdzekļu šī mērķa īstenošanai. Iesaistīšanās projektā “Life in clean environment – a better future! Clean brownfields” pašvaldībai atļaus īstenot iecerētos darbus.

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika