Ugālē atklāta labiekārtota pastaigu taka

Ugālē atklāta labiekārtota pastaigu taka

2022-11-05, 20.04

Lietus netraucēja Ugālē velotriāla trasē un lapegļu audzē plaši svinēt pastaigu takas labiekārtošanas pasākumu. Apsveicami ir tas, ka tā ir vietējo pagasta iedzīvotāju iniciatīva – izveidot domubiedru grupu “TAK-U-GĀLE” un vietā, kas pirms trim gadiem vēl bija aizaugusi, izveidot 6 km garu apļveida dabas taku projektā “”TAK-U-GĀLE” pastaigu takas labiekārtošana” (Nr. 22-08-AL17-A019.2203-000008).

Tā vienmēr bijusi ugālnieku iemīļota satikšanās vieta, bet daba darīja savu, teritorija aizauga, un bija nepieciešamas vairākas talkas, lai to attīrītu un izveidotu par vidi, kurā patīkami ir atpūsties ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī Ugāles viesiem. Pastaigu taka ved cauri Ugāles mežiem un gravām un savieno bijušos administratīvos centrus un ciemata attīstībai nozīmīgas vietas. Tajā apskatāmi Laimdotas Junkaras vadītās mākslas studijas dalībnieku uz koka zīmētie darbi.

Ierosme veidot iedzīvotāju iniciatīvas grupu ugālniekiem radās, piedaloties vietrades eksperta Jāņa Ķīnasta trīs dienu seminārā, ko organizēja biedrības “Ugāles attīstība” vadītāja Ilze Babra. Toreiz aktīvākie pagasta iedzīvotāji saprata, ka nekas nav jāgaida, bet jādara pašiem, un pievērsās dabas vērtību sakārtošanai.

Ideju par takas labiekārtošanu izteica biedrība “Ugāles attīstība”, to akceptēja novada domes deputāti, tika iesniegts pieteikums LEADER projektu konkursā. Darbu īstenošanai izlietoti 58 899,06 eiro, tostarp 45 000 eiro no Lauku atbalsta dienesta un 13 899,06 eiro no pašvaldības budžeta. Pastaigu taka labiekārtota ar sešiem soliņiem, 49 virziena un deviņām informatīvām virziena norādēm, 18 informatīvām plāksnēm, vienu lielformāta informatīvo stendu, divām šūpolēm, astoņiem tiltiņiem un piecām trepēm ar margām. Uzstādīts arī cilvēku plūsmas skaitītājs.

Labiekārtotās pastaigu takas atklāšanā vairākkārt izskanēja atziņa, cik svarīgi ir katram pašam iesaistīties sabiedrībai svarīgu procesu īstenošanā, un interesanti, ka domubiedru grupai “TAK-U-GĀLE” nav vadītāja. Ugālnieki, sanākot kopā, vienojas par darāmo un veic to, negaidot uzslavas un atalgojumu. Redzot viņu aizrautību, palīgos nāk arī citi pagasta iedzīvotāji, un kopīgiem spēkiem tiek izdarīts tik daudz, lai prieks būtu ne tikai pašiem, bet arī citiem. 

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm