Trūkst līdzekļu autoceļu remontam

Trūkst līdzekļu autoceļu remontam

2019-08-01, 16.40

Reģionālās vizītes laikā satiksmes ministru Tāli Linkaitu sagaidīja arī Ventspils novada domē. Viņš jau iepriekš bija saņēmis vairākus jautājumus, uz kuriem atbildēja klātienē. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks izteica amatpersonai gandarījumu par uzsākto Ventspils–Kuldīga–Saldus autoceļa pārbūvi, jo tas ir ļoti būtisks ceļa posms kā iedzīvotājiem, kas to izmanto, tā arī uzņēmējiem.

Tāpat domes priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja grants ceļu programmu, kuru īstenojot novadā sakārtots ap 40 km, vienlaikus norādot, ka tie ir tikai 5% no pašvaldības īpašumā esošajiem ceļiem. Kopš novada izveidošanas pašvaldībai izdevies uzklāt 8 km cietā seguma, bet 3 km atjaunot.
Ministrs, uzklausījis Aivars Mucenieka teikto, norādīja, ka “valstij ir tik daudz naudas, cik ir, un Eiropas Savienības līdzekļi, kas tiek izmantoti ceļu sakārtošanai, iet uz beigām”. Reģionālie autoceļi, pēc Tāļa Linkaita teiktā, visā Latvijā ir sliktā stāvoklī, bet nākamgad būs maz līdzekļu, lai veiktu remontdarbus. Ministrs bieži apmeklē Ances pagastu, tādēļ zina, kādas grūtības jāpārvar, lai no šī pagasta aizbrauktu uz Dundagu un Ventspili, tomēr viņš nesolīja, ka tuvākajā laikā situācija varētu uzlaboties. Jau ilgāku laiku tiek runāts par to, ka “Latvijas Valsts ceļi” varētu uzticēt pašvaldībai apsaimniekot atsevišķus ceļa posmus. Tālis Linkaits teica, ka šādā gadījumā pašvaldības saņemtu 1560 eiro dotāciju par katru kilometru. To dzirdot, Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs norādīja, ka pašvaldībām paredzēts piedāvāt neremontētos ceļa posmus, tādēļ to nevar saukt par izdevīgu darījumu.
Tikšanās reizē klātesošie runāja arī par autoceļu Piltene–Zlēkas, kuram 2018. gadā veikta dubultā virsmas apstrāde, bet ziemā mašīnas, braucot pa šo ceļu, izsita bedres, pašlaik ceļa posmam piemērots svara ierobežojums, tādēļ liegta transporta kustība smagajai tehnikai, kuru izmanto zemnieki un mežizstrādātāji. Ministrs sacīja, ka līdzīga aina novērota arī Ēdolē un Neretā: “Dubultā virsma ir filigrāna lieta, tāpēc jāievēro īpašs saudzēšanas režīms.” Aivars Mucenieks izteica cerību, ka garantijas laikā brāķi varētu novērst.
Runājot par sabiedriska transporta kustību, Tālis Linkaits norādīja, ka Kurzemē maršruti jau ir optimizēti, tādēļ tuvākajā laikā nav paredzēts samazināt reisu skaitu. Ventspils novada domes deputāts Ints Apsītis pievērsa uzmanību grants ceļam Amele–Stikli. Viņaprāt, būtu ļoti svarīgi tam veikt dubulto virsmas apstrādi, tādējādi sakārtojot ceļu 6 km garumā un būtiski uzlabojot drošību. Ministrs, uzklausot Ventspils novada pārstāvjus, teica, ka ņems vērā visus priekšlikumus, bet nevar neko solīt ierobežoto finanšu resursu dēļ.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm