Tiek izskatīts 2023. gada budžets

Tiek izskatīts 2023. gada budžets

2023-01-20, 08.10

Šobrīd pašvaldības budžeta izskatīšana notiek izveidotā darba grupā, kurā ir pārstāvēti domes deputāti, Finanšu nodaļas pārstāvji un izpilddirektors. Trīs notikušajās darba grupas sanāksmēs ir izskatīti nedaudz vairāk nekā puse no budžeta projektiem, savukārt Finanšu komitejas sēdē tika skatīti dažādu biedrību, nodibinājumu iesniegumi par finansējuma piešķiršanu.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks norāda, ka budžeta ieņēmumi pamatpozīcijās ir palielinājušies par apmēram 18%, tomēr, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, pieauguši ir arī izdevumi, piemēram, par apmēram 75% energoresursu un komunālo pakalpojumu pozīcijā. Šis budžeta pieaugums ir nepietiekams, lai varētu nosegt visus izdevumus, tāpēc darba grupā tiek izskatīta katra tāme un meklēts atbilstošākais risinājums.

Skatoties uz izdevumiem, saredzams pieaugums arī sociālajā jomā, ir pieprasījums pēc sociālajiem pabalstiem, kā arī izveidojusies tāda izdevumu pozīcija, kas pašvaldībai līdz šim nav bijusi saistībā ar Valsts kases aizdevumiem. Domes priekšsēdētājs skaidro, ka līdz šim visi bija bezprocentu aizdevumi, bet Eiropas Centrālā banka ir palielinājusi procentu likmes, un pašvaldībai aizdevumos ir mainīgā daļa, līdz ar to rodas atsevišķi izdevumi par aizdevumiem. Kopumā ieņēmumi pamatdaļās ir apmēram 11,7 miljoni eiro, kurus pamatā izmanto pašvaldības iestāžu struktūrvienību uzturēšanai un darbinieku atalgošanai.  

Paredzams, ka līdz 8. februārim budžetu izskatīs darba grupā, bet Finanšu komitejā budžeta projektu apstiprinās 9. februārī, to novirzot tālāk izskatīšanai domes sēdē. 2023. gada budžetu novada domes deputāti apstiprinās 23. februārī.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika