“Spēlējam Priedi Zlēkās”

“Spēlējam Priedi Zlēkās”

2022-03-21, 13.43

Zlēku kultūras namā aizvadīts īpašs pasākums “Spēlējam Priedi Zlēkās”, kurā Ventspils novada amatierteātru kolektīvi sniedza ieskatu dramaturga Gunāra Priedes daiļradē, noslēgumā kopīgi iestādot priedi par godu autoram.

17. martā dramaturgam Gunāram Priedem būtu apritējuši 94 gadi, viņa lugas ir guvušas lielus panākumus, lai gan šobrīd tās vairāk iestudē tieši teātra amatierkolektīvi. Viņa daiļrade ir aktuāla arī šodien, jo lugās parādās cilvēku savstarpējās attiecības, cilvēcīgums, vēsturiskais aspekts. Ventspils novada Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše stāsta, ka viņš savās lugās ir bijis ļoti perfekts un strukturēts, viss veidots atbilstoši dramaturģijas ritmiem, iespējams, tāpēc, ka pats dramaturgs bija arī arhitekts.

Ventspils novada amatierteātru aktieri un režisori bija priecīgi satikt cits citu pēc ilgāka pārtraukuma. Pasākumā valdīja draudzīga gaisotne, zāle bija pilna ar dalībniekiem un skatītājiem. Katram teātra kolektīvam bija sava odziņa un savs piegājiens Gunāra Priedes lugu fragmentu atspoguļošanai.

Zlēku amatierteātris “Margots” (režisore Kristīne Kauliņa) iestudēja pilnu izmēra lugu “Lapsa sludina mieru”, kurā skatītājus ar humoru aizrāva aktieru dziesmas un dejas, īpaši “Mazo gulbīšu deja” no Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers”. Tālāk visus iepriecināja Usmas amatierteātris “Suflē” (režisore Laila Grunte), kurš ļāva ieskatīties savā mēģinājumu procesā, iestudējot fragmentu no lugas “Trīspadsmitā”. Skaitlis 13 Gunāram Priedem nebija nekāds maģisks cipars, tā bija vienkārši trīspadsmitā luga pēc kārtas. Užavas amatierteātris “Maskas” (režisore Linda Sāmīte) uzveda interesantu ainu no lugas “Aivaru gaidot”, sasmīdinot skatītājus par rentgena alternatīvām lauku dzīvē. Savukārt Ances amatierteātris “Nezāles” (režisore Vita Auziņa) ar šarmu deva ieskatu lugā “Tava labā slava”, vēlāk šai pašai lugai pieķērās arī Ziru amatierteātris (režisore Anita Pāvelsone), kuri bija izveidojuši pēc Gunāra priedes motīviem tādu kā pārskatu, iepazīstinot skatītājus tuvāk ar šo darbu. Apvienotais Puzes un Ugāles amatierteātris (režisore Iveta Pete) fragmentu no lugas “Normunda meitene” izspēlēja kā radiolugu par jauniešiem, viņu raksturiem, mīlestību, izmantojot atbilstošus atribūtus – pašu sagatavotas radio mikrofonu imitācijas. Un Popes amatierteātri (režisore Ineta Kalniņa) pārstāvēja Indra Grosbārde, kura kvēlojoši skatītājus aizrāva ar klavierspēli un nolasīja dažas Regīnas Ezeras nenosūtītās vēstules Gunāram Priedem.

Pasākumā bija iespēja apskatīt Gunāram Priedem veltītu izstādi, kuru sagatavoja Zūru novadpētniecības ekspozīcijas vadītāja Viktorija Rebuka un Zlēku bibliotēkas vadītāja Pārsla Bože, kā arī skatītājiem bija iespēja noskatīties Gunāra Priedes bilžu slaidrādi, kuru sagatavoja Piltenes bibliotēkas vadītāja Antra Budre.

Noslēgumā visi novada amatierteātru kolektīvi pulcējās kopā un iestādīja priedi, tā godinot dramaturgu. “Es esmu gandarīta par šo labi pavadīto dienu! Tas bija liels kopdarbs. Mēs novadā varam, un tā jau ir tā galvenā kultūras vērtība, ka mēs darām kopā un mums sanāk. Galvenais to ir darīt ar mīlestību, un tad viss izdosies. Gunārs Priede bija pelnījis, ka mēs to paveicām!” sajūtās dalās Ventspils novada Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše.

Paldies ikvienam, kas iesaistījās šī pasākuma idejas tapšanā un īstenošanā!

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika