“Skolas somas” raibumi maijā

“Skolas somas” raibumi maijā

2022-06-06, 11.34

Kopš Užavas pamatskolā tiek īstenots projekts “Latvijas skolas soma”, skolēniem ir bijušas daudz un dažādas iespējas apmeklēt interesantus kultūras pasākumus, piedalīties interesantos piedzīvojumos.  Šī mācību gada noslēgumā Užavas pamatskolas skolēniem bija iespēja izbaudīt divus interesantus piedzīvojumus.

Piektās un sestās klases skolēni devās uz  Latvijas lauksaimniecības muzeju, kur piedalījās aizraujošā nodarbībā “Neba maize pati nāca”. Pēc nodarbības visi kopā izstaigāja muzeju, aplūkoja tajā esošos eksponātus. Pēc brauciena  bērni dalījās  iespaidos:

  • “Man patika. Bija interesanti apskatīties senās mašīnas.”
  • “Uzzināju, kā graudus mala un miltus dabūja.”
  • “Man patika malt ar  akmens dzirnavām.”
  • “Man patika, ka daudz ko atļāva ņemt rokās un, ka mašīnās ļāva kāpt iekšā.”
  • “Man patika kā gide stāstīja.”

Savukārt septītās un astotās klases skolēni maija beigās devās uz Tukuma pusi. Viņi apmeklēja kinopilsētiņu Cinevilla, kur piedalījās specefektu šovā, bet pēc tam devās foto orientēšanās piedzīvojumā pa  kinopilsētiņu. Lielu jautrību izsauca tieši specefektu šovs, kura laikā katram tika dota iespēja iejusties kādā no tēliem un izprast, kā tad filmās top tie interesantie kadri. Pasākums ļāva ieskatīties “aiz kadra”. Izprast cik daudz un dažādu profesiju pārstāvji piedalās vienas filmas tapšanā. Liek skolēniem aizdomāties par karjeras iespējām. Mājās no pasākuma visi atgriezās ar pacilātu garastāvokli.  Uz jautājumu “Kā patika  pasākums?”, bija pozitīvas atsauksmes:

  • “Man patika, ka varējām piedalīties specefektu šovā. Tas bija forši!”
  • “Būtu forši, ja šeit varētu notikt vēstures stundas.”
  • “Es tagad zinu, ka daudzas epizodēs no filmām “Sapņu komanda 1935”, “Rīgas sargi” ir tapušas šeit. Un vēl uzzināju, ka arī “Nameja gredzens ir tapis šeit. Man bija liels pārsteigums, cik daudz filmu te uzņemts tik mazā laukumā.”
  • “Šī vieta liek man labāk sajust, ka es piederu savai Latvju zemītei!”

Skolēnu iespaidus apkopoja  A. Pāvelsone

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm