Skolā iekārtota interesanta ekspozīcija 

Skolā iekārtota interesanta ekspozīcija 

2022-11-24, 12.19

Tārgales pamatskolā ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda un Ventspils novada pašvaldības līdzfinansējumu 2022. gadā īstenoja projektu “Izglītības, kultūras vietas pārbūve un vides pieejamības nodrošināšana Tārgalē”.

Šī projekta gaitā tika izremontēts skolas 1. stāvs, ierīkots pacēlājs, izveidota pāreja, kas savieno skolas un pirmsskolas grupu ēku, un labiekārtots pirmsskolas grupu iekšpagalms.

Bet nu darbu uzsākusi arī Piejūras teritorijas un zvejas kultūras mantojuma ekspozīcijas telpa! Tā atrodas skolas 1. stāvā, un ekspozīcijā ikviens interesents var aplūkot dažādus ar zvejniecību un jūrniecību saistītus priekšmetus.

Pirmie telpas apmeklētāji bija Tārgales pamatskolas skolēni un pirmsskolas grupu audzēkņi. Viņi apskatīja dažādus tīklus, bojas, pludiņus, lukturus un darbarīkus, kurus izmantoja zvejnieki. Bērniem ļoti patika pētīt no jūras izskalotās lietas.

Ar lielu interesi ekspozīcijas apmeklētāji iesaistījās dažādās izzinošās spēlēs – centās atminēt zivis un citus jūras iemītniekus, atšifrēja tekstu, kas rakstīts Morzes ābeces rakstā, “makšķerēja” zivis. Katrs ekspozīcijas telpas apmeklētājs var izkrāsot un tīklā iekarināt savu zivtiņu.

Būsim priecīgi, ja piedalīsieties mūsu ekspozīcijas papildināšanā – mums noderēs gan dažādi ar zvejniecību saistīti priekšmeti, gan ar Tārgales pagasta vēsturi saistīti eksponāti, gan vēsturiskas liecības par Tārgales skolu.

Ja vēlaties apskatīt mūsu ekspozīciju telpu, lūdzu, zvaniet pa tālruni 25411196 direktorei Ilzei Judzikai.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm