Savu veikumu rādīs mākslas skolotājas

Savu veikumu rādīs mākslas skolotājas

2023-03-17, 08.31

22. martā plkst. 18 Ugāles Mūzikas un mākslas skolā atvērsim mākslas skolotāju darbu izstādi. Veidojas tāds kā skolotāju radošais vakars, jo pasākumu kuplinās mūzikas skolotāju priekšnesumi. Tā kā mākslas skolotājām šie darbi tapuši kā vaļasprieks, atbilstošs arī izstādes nosaukums “Man tas PATĪK!”.  Izstāde būs apskatāma līdz 27. aprīlim.

Mūsu skolā laiku palaikam organizējam mākslinieku izstādes vai plašākai publikai domātus koncertus. Lielākoties aicinām tuvākus vai tālākus viesus, taču šoreiz iepazīstināsim ar mūsu skolas skolotāju radošajām izpausmēm. Tā ir jebkuras mācību iestādes bagātība – radoši, aizrautīgi pedagogi, kuriem viņu profesija ir arī hobijs un iedvesmas avots. Gatavojoties izstādei, aicināju par darbu tapšanu izteikties pašām autorēm.

Larisa Zariņa (gleznas, akvareļi): “Gleznoju, jo patīk, pazūd laiks… faktiski tas ir domāšanas process. Bez domāšanas un plānošanas pie laba rezultāta netikt. Paticis ir jau no bērnības. Laimdota Junkara ieinteresēja attīstīt savas prasmes un varēšanu. Viņa man ir arī galvenā skolotāja. Citi brīnišķīgi skolotāji bija universitātē – mākslinieces un pedagoģes Ingrīda Irbe, Ēra Zalcmane. Lai papildinātu savas prasmes, cenšos piedalīties Ugāles mākslas studijas darbā, plenēros, ņemt dalību studijas izstādēs.”

Baiba Kečko (adījumi): “Ar dažādiem rokdarbiem nodarbojos jau no agras bērnības, bet adīšana iepatikusies vislabāk. Šī nodarbe ietver sevī gan atpūtu, adot ko vienkāršu, gan darbu, kad adu kādu pasūtījumu. Radošā pašizpausme ir klātesoša visos darbos, bet īpaši, kad adu kādu pašas dizainētu adījumu. Vairāk patīk adīt smalkus un sarežģītus adījumus, piemēram, Hāpsalas rakstus vai mozaīkas. Lai uzadītu skaistu un kvalitatīvu darbu, zināšanas un prasmes jāpapildina nepārtraukti. Apmeklēju citu meistaru rīkotos kursus, pētu jaunākās adījumu tendences internetā. Piedalos arī kopadīšanā interneta tiešsaistēs ar adītājām no citām valstīm. Nākotnes plāni saistās ar darbu rokdarbu studijā “Spārni”, dalību izstādēs un rokdarbu popularizēšanu Latvijā un ārpus tās robežām.”

Anita Upīte (zīmējumi): “Ģimenē biju vienīgais bērns. Nebija tādu izklaides iespēju kā tagad, televizorā 2–3 kanāli, brīvais laiks pagāja zīmējot, zīmējot, zīmējot. Laikam tāpēc arī kļuvu par zīmēšanas skolotāju. Ļoti patīk redzēt dabas skaistumu. Tāpēc noteikti nekad nevarētu vadīt mašīnu, jo nespētu pabraukt garām ne zilām vizbulītēm, ne sētas mietam ar tā raupjo faktūru. Vienmēr paticis vērot it kā ikdienišķas lietas: spāri uz lapas, vecas atslēgas utt. Ieraudzīt formas un līnijas, ko daba vai cilvēka rokas izveidojušas tik skaistas un pilnīgas.”

Paula Lagzdiņa (gleznas, grafikas): “Māksla mani ir vienmēr aizrāvusi, bet tās plaukums radies tad, kad pati vēl mācījos Ugāles MMS mākslas programmā. Man vēl nav noteikta mākslas stila, kurā izpaužos, jo uzskatu, ka man vēl ir daudz kur augt un mācīties, un esmu gatava izmēģināt visus mākslas stilus, lai tikai atrastu savu īsto. Krāsains vai melnbalts, grafisks, reālistisks vai dekoratīvs – katrs mākslas darbs, ko esmu radījusi, ir dziļi mīlēts un izbaudīts.”

Izbaudīt šo pasākumu aicinām kolēģus, audzēkņus, draugus, kā arī visplašāko interesentu loku – lai māksla un mūzika jūs iepriecina un iedvesmo!

Ugāles Mūzikas un mākslas skolas direktore Rasma Petmane

Paulas Lagzdiņas arhīva foto, Paulas darbs “Totēms”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm