Pūtēju orķestris “Ugāle” piedalās skatē Jelgavā

Pūtēju orķestris “Ugāle” piedalās skatē Jelgavā

2023-03-27, 10.03

26. martā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē norisinājās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru lielkoncerta “Laiks iet pāri” koprepertuāra pārbaudes skate Kurzemes un Zemgales pūtēju orķestriem, kurā piedalījās arī Ventspils novada Ugāles pagasta tautas nama “Gaisma” pūtēju orķestris “Ugāle”, iegūstot III pakāpes diplomu II grūtības pakāpes grupā.

“Es gribu pateikt sirsnīgu paldies kolektīvam par neatlaidīgo darbu un muzikālo atdevi. Mēs darījām, ko varējām, mēs nebijām pieaicinājuši nevienu profesionāli no malas, kādi bijām, tādi bijām. Un es domāju, ka tas ir lielākais prieks un gandarījums orķestrim, ka mēs paši to varam izdarīt saviem spēkiem. Tiešām liels paldies kolektīvam un mūsu vadībai, kas mūs atbalsta”, emocijās dalās pūtēju orķestra “Ugāle” diriģents Jānis Smilga.

Skatē mūsu novada pūtēju orķestris atskaņoja trīs skaņdarbus: obligātā repertuāra skaņdarbu (Aivars Krūmiņš “Vilku dziesmas”), izlozes repertuāra skaņdarbu (“Div’ dūjiņas gaisā skrēja” Sergeja Austra Universa apdarē) un brīvas izvēles skaņdarbu (Gunārs Ordelovskis “Mērdzenes taurētāji”).

Pārbaudes skates rezultāti

Ventspils novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše devās līdzi uz Jelgavu un atbalstīja pūtēju orķestri skatē: “Vēlos teikt lielu paldies pūtēju orķestrim “Ugāle” par ārkārtīgo atbildību, startējot skatē. Man liekas, ka visi bija mazliet uztraukušies, bet, skatē startējot un koncertā uzstājoties, tāds neliels uztraukums ir vajadzīgs, jo tad beigās viss izdodas ļoti labi. Manuprāt, atskaņotajos trīs skaņdarbos bija klāt arī dvēselīte no katra izpildītāja. Tas ir tiešām ļoti jauki, ka mums šis kolektīvs ir stabils un pastāvošs un tūlīt piedalīsies arī Dziesmu un deju svētkos. Paldies diriģentiem un katram dalībniekam, lai viss izdodas!”

XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki notiks Rīgā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Pūtēju orķestru lielkoncerts “Laiks iet pāri” tiek veidots kā ceļš no pūtēju orķestru tradīcijas aizsākumiem līdz mūsdienīgam skanējumam. Koncerts sāksies 5. jūlijā Wondersalā plkst. 21.00, tajā piedalīsies visi Latvijas pūtēju amatieru orķestri, solisti, tautas deju un laikmetīgās dejas dejotāji, pēc tam paredzēta zaļumballe.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm