Projektu konkurss vietējās ekonomikas stiprināšanā

2022-02-14, 08.57

Biedrība „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 12. kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātēs: 19.2.1. “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” un 19.2.2. “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks: no 2022. gada 11. marta līdz 2022. gada 11. aprīlim.
Sludinājuma kopsumma: 464 669,91 eiro.
Projektu darbības teritorija: Ventspils novads un Talsu novada Dundagas, Īves, Kolkas, Lubes un Valdgales pagasti.
Projektu  īstenošanas termiņš: Infrastruktūras (būvniecības) projektiem – 2 gadi, pārējiem projektiem – 1 gads no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Rīcība ELFLA1: Uzņēmējdarbības uzsākšana un attīstības veicināšana
Mērķis: Veicināt sīko, mazo un vidējo uzņēmējdarbību laukos
Apbalsta lielums 246 734,85 eiro
Atbilstošā MK Noteikumu Nr. 590
5. punktā minētā darbība
1. Jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;
2. Lauksaimniecības produktu pārstrādei, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;
3. Tādas vides radīšanai vai labiekārtošanai, kurā tiek realizēta vietējā produkcija, un jaunu realizācijas veidu ieviešanai;
4. Darbinieku produktivitātes kāpināšanai
Rīcības apraksts Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt jaunu uzņēmumu veidošanos un esošo darbības uzlabošanu un paplašināšanu nelauksaimnieciskās darbības jomās. Atbalsts esošiem mājražotājiem un jauniem darbības uzsākšanai. Ieguldījumu atbalsts paredzēts būvniecībā, iekārtu un aprīkojuma iegādē, ar sabiedriskām attiecībām saistītām izmaksām un personāla kvalifikācijas paaugstināšanā. Vietējās lauksaimniecības produkcijas realizācijas vietu izveide iespējama arī republikas nozīmes pilsētās, izņemot Rīgu. Papildus atbalsts projektiem, kas paredz iespēju radīšanu sociālās atstumtības riska grupām iekļauties darba tirgū.

Piekrastes pagastos uzņēmējdarbības projekti nevar saņemt atbalstu ELFLA1 rīcībā, izņemot gadījumus, ja plānotās darbības EJZF1 rīcība neparedz.

Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 50 000 eiro
Maksimālā atbalsta intensitāte 70%
80% – kopprojektiem

Rīcība ELFLA2: Publiskās infrastruktūras attīstība kvalitatīvai dzīves videi un sabiedrības iniciēto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu izaugsmei.
MĒRĶIS: Veicināt kvalitatīvas dzīves vides un publiskās infrastruktūras attīstību, un sabiedrisko organizāciju iniciatīvas vietējo kopienu izaugsmei.
Atbalsta lielums 217 935,06 eiro
Atbilstošā MK Noteikumu Nr. 590 5. punktā minētā darbība 1. Vietējās teritorijas, t.sk. dabas un kultūras objektu sakārtošana pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai;
2. Sabiedrisko aktivitāšu (t.sk. apmācību un interešu klubu, sociālo aprūpes vietu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un citu brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošana;
3. Citas aktivitātes, kuru mērķis ir veicināt sakārtotas vietējās teritorijas izveidošanu un nodrošināt lauku iedzīvotāju drošumspēju.
Rīcības apraksts Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt pašvaldību, sabiedrisko un reliģisko organizāciju, uzņēmēju iniciatīvas infrastruktūras attīstībai publiski izmantojamiem objektiem to labiekārtošanai/izveidei un kvalitatīvai piekļuvei (brīvdabas estrādes, parki, atpūtas vietas, dabas takas ar atpūtas elementiem, publiskie sporta un rotaļu aktivitāšu laukumi, kapsētu teritorijas un citas tamlīdzīgas vietējai sabiedrībai aktuālas un publiski pieejamas vietas).
Rīcības ietvaros paredzēts atbalstīt sabiedrisko un reliģisko organizāciju, pašvaldību un uzņēmēju iniciatīvas vietējo iedzīvotāju interešu jomā telpu izveidei, labiekārtojumam, aprīkojumam, ārtelpas elementiem, apmācībām.
Priekšroka projektiem, kuri vērsti uz materiālā vai nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, uz bērnu un jauniešu interešu un fizisko spēju attīstīšanu, lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespēju nodrošināšanu, kultūrvēstures mantojuma un dabas objektu pieejamību un efektīvu izmantošanu., projektiem, kas paredz iespēju radīšanu sociālās atstumtības riska grupām iekļauties sabiedrībā.
Infrastruktūras projektiem nepieciešams saskaņojums ar vietējo pašvaldību attīstības plānošanas dokumentiem.
Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 50 000 eiro
5 000 eiro – apmācību projektiem
Maksimālā atbalsta intensitāte 90%

Ar Ziemeļkurzemes partnerības SVVA stratēģiju 2015.-2020.gadam var iepazīties biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” birojā Dundagā Pils iela 14 (Dundagas pils otrā stāvā, pils administrācijas telpās). Elektroniski SVVA stratēģija un projektu vērtēšanas kritēriji pieejami biedrības mājas lapā: www.ziemelkurzeme.lv un Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājas lapā: www.lad.gov.lv.
Projekta iesniegumus jāiesniedz elektroniski LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS).

Kontaktpersonas konsultācijām:
Koordinatore Gunta Abaja – tālr. 29172814, [email protected],