Popē aizvadīta konference vecākiem

Popē aizvadīta konference vecākiem

2022-12-03, 17.32

Viesmīlīgajā Popes pamatskolā, kurā vispirms uzstājās skolēnu ansamblis, notika Izglītības pārvaldes rīkotā vecāku konference. Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomātiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja Gunta Ancāne runāja par tēmu “Kā vecāki, veicinot psihisko veselību, veido bērna likteni”.

Profesore atraktīvi un ieinteresēti stāstīja, ka laimīgiem vecākiem būs laimīgi bērni, norādot, ka viņu attīstībai nepieciešana emocionāli veselīga vide. Konferencē izskanēja atziņa, ka tad, ja bērnu nepieņem skolā, viņš vispirms ir atraidīts mājās, savukārt, ja vecāki kliedz viens uz otru, bērns būs bailīgs.

Profesore Gunta Ancāne pauda atziņu, ka būt labiem vecākiem – tas ir gan smags darbs, gan prieks un laime. Viņa aicināja arī kritiski izvēlēties pasakas, kuras lasīt mazajiem, jo daudzās no tām ir pamanāma vardarbība. Lektore arī rādīja filmu, mudinot pavērot un komentēt tās galveno varoņu emocijas, jo tā katrs var pievērst uzmanību arī savai uzvedībai.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm