Piltenes pamatskolas skolēniem jauni iespaidi, uzturoties Liepājā

Piltenes pamatskolas skolēniem jauni iespaidi, uzturoties Liepājā

2023-04-17, 10.17

13. aprīlī skolēni no 1. līdz 4.klasei devās mācību ekskursijā uz Liepāju. Skolotājas M. Abakuka, D. Gebauere, S. Kalnmale un M. Šterna-Matisone bija padomājušas gan par izglītojošām, gan izklaidējošām aktivitātēm.

Pirmā ekskursijas pietura bija Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, kur skolēni noklausījās kameroperu bērniem “Ej nu ej”. Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”. Izrādē varēja ne tikai baudīt kora dziedājumu, bet arī vērot koristu atraktīvo darbošanos. Ar kustību palīdzību un tērpu maiņu dziedātāji kļuva par vējā kustīgiem kokiem vai laika zoba sabojātiem žoga dēļiem. Skolēnu simpātijas ieguva jaunais solists Reinards Blūmentāls, kas iejutās puikas lomā.

Tālāk mēs devāmies uz Liepājas teātris, kur varējām uzkāpt uz skatuves, ieskatīties aizkulisēs, ieskatīties grimētavā, teātra frizētavā uzlikt parūku. Tagad zināsim, kas ir scenogrāfs, un ka kūka, ko ēd aktieri, ne vienmēr ir īsta. 2. klases skolniece Alise pēc ekskursijas “Ielūkojies Liepājas teātra aizkulisēs!” teica: “Skolotāj, izrādās, ka aktieri mūs bieži māna.”

Viesojoties Liepājā, nevarējām neapmeklēt īstu mākslas galeriju ar daudzām izstāžu zālēm. Vizuālajā mākslā jāmācās stāstīt gan par mākslas darbiem, gan māksliniekiem, gan par izstāžu veidošanas principiem. Galerijā „Romas dārzs” vietu atradis Ināras Liepas Leļļu mākslas muzejs. To izlolojusi ceļojošā leļļu muzeja izveidotāja Ināra Liepa.

Pēc izstāžu zāļu apmeklējuma kopā ar skolēniem secinājām, ka skatīt mākslas darbu izstādi pašiem savām acīm ir daudz vērtīgāk un iespaidīgāk nekā video ierakstos.

Jūrmalas parka bērnu laukumā varēja baudīt atpūtas un jautrības brīžus pēc pilnvērtīgi izglītojoši pavadītās dienas. 4. klases skolēniem ekskursijas noslēgumā bija iespēja pamētāt “Dzintara Boulings” smagās boulinga bumbas.

2. klases audzinātāja Daira Gebauere

Madaras Štrenas-Matisones foto

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm