Paziņojums par detālplānojuma četru vēja elektrostaciju būvniecībai nekustamā īpašumā “Sārce” Popes pagastā un Vides pārskata projekta publisko apspriešanu

2023-02-13, 15.45

Ar Ventspils novada domes 2023. gada 26. janvāra lēmumu “Par detālplānojuma nekustamā īpašuma “Sārce”, Popes pagastā, Ventspils novadā un stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” publiskajai apspriešanai nodots Popes pagasta nekustamā īpašuma “Sārce” detālplānojuma projekts un Vides pārskata projekts.

Detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Sārce”, Popes pagastā, Ventspils novadā izstrādātājs: SIA “METRUM”, Ģertrūdes ielā 47, Rīga, LV-1011, tālrunis 67860311, elektroniskā pasta adrese: [email protected] , tālrunis: 27014811. Vides pārskata izstrādātājs SIA “Enviroprojekts”, Mazā Nometņu iela 31, Rīga, LV – 1002, elektroniskā pasta adrese: [email protected], tālrunis: 29262684.

Publiskās apspriešanas termiņš: no 2023. gada 20. februāra līdz 2023. gada 22. martam.

Ar detālplānojuma redakciju un vides pārskatu var iepazīties:

1. Ventspils novada pašvaldības tīmekļa vietnē: https://ventspilsnovads.lv
  2. valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv sadaļā “Teritorijas attīstības plānošana”, saite uz dokumentu: https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_15633.

Klātienē publiskās apspriešanas laikā detālplānojuma un vides pārskata dokumentācija pieejama Ventspils novada pašvaldībā, Kuldīgas ielā 3, Ventspilī, sazinoties ar izstrādes vadītāju pa e-pastu: [email protected] vai tālr. 26678959 un vienojoties par konkrētu laiku.

Ievērojot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 21. panta 2. daļas otrā apakšpunkta un 3. daļas prasības, publiskās apspriešanas sanāksme (attālināti) tiks organizēta, izmantojot tiešsaistes videokonferences sarunu rīku “ZOOM” platformā 2023. gada 14. martā plkst. 17. Saite tiks publicēta Ventspils novada pašvaldības tīmekļa vietnē https://ventspilsnovads.lv pirms publiskās apspriešanas sanāksmes. Lai saņemtu informāciju par sanāksmes norisi un pieteiktu dalību, aicinām nosūtīt savu kontaktinformāciju uz e-pastu: [email protected].

Rakstiskus priekšlikumus un ierosinājumus detālplānojuma un vides pārskata izstrādei var iesniegt līdz 2023. gada 22. martam Ventspils novada pašvaldībai:

1. nosūtot pa pastu Ventspils novada pašvaldībai, adrese: Skolas iela 4, Ventspils, LV-3601,
  2. nosūtot uz e-pasta adresi Ventspils novada pašvaldībai elektroniski parakstītu iesniegumu: [email protected],
  3. ievadot valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv apspriešanas sadaļā “Iesniegt priekšlikumu”.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Ventspils novada pašvaldības Attīstības, plānošanas un būvniecības nodaļas attīstības plānotāju Ivetu Straumi pa tālruni 26678959 vai rakstot uz e-pastu [email protected].

Detālplānojuma izstrādes pamatojums un īss risinājumu apraksts
Detālplānojuma risinājumu pamatā ir mērķis uzstādīt četras vēja elektrostacijas (turpmāk tekstā arī VES) ar plānoto piebraucamo ceļu, apkalpes laukumu un pieslēgumu elektrotīklam. Piebraucamo ceļu un apkalpes laukumu paredzēts noteikt kā inženierkomunikāciju koridoru.

VES izvietošana “Lauksaimniecības teritorija” (L) funkcionālajā zonā ir atļauta, izstrādājot detālplānojumu, jo “Lauksaimniecības teritorijas” (L) papildizmantošana ir tehniskā apbūve un atļautā teritorijas izmantošana ietver arī energoapgādes uzņēmumu apbūvi. Savukārt Ventspils novada Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 46. punkts nosaka, ka vēja elektrostaciju ar jaudu virs 20 kW, ierīkošanai ir nepieciešams izstrādāt detālplānojumu.

Plānotās vēja elektrostacijas parametri:

• elektroenerģijas ražošanas uzstādītā jauda – 5,6 MW;
  • VES maksimālais augstums – līdz 240 metriem;
  • turbīnas rotora diametrs – līdz 158 metriem.

Iekārtas izmēri tiks precizēti projektēšanas laikā, nepārsniedzot iepriekš minētās vērtībās.

2021. gadā tika veikts ietekmes uz vidi novērtējums (turpmāk – IVN) četru  vēja elektrostaciju būvniecībai Ventspils novada Popes pagastā, ko izstrādāja SIA “Enviroprojekts”. Detālplānojums izstrādāts, ņemot vērā IVN ziņojumu.

Teritorijas izmantošanas un apbūves nosacījumi

Grafiskā daļa:
DP Sārce esošā situācija