“Pasiekstes vējdzirnavas” gūst panākumus konkursā  

“Pasiekstes vējdzirnavas” gūst panākumus konkursā  

2021-09-22, 08.10

Skatei “Gada labākā būve Latvijā 2020” bija pieteiktas arī “Pasiekstes vējdzirnavas”. Skaistais un vēsturiskais objekts Vārves pagastā ieguva otro vietu nominācijā “Pārbūve”.
“Pasiekstes vējdzirnavu” saimnieki – Veinbergu ģimene – pateicas projekta autoram un projektētājam konstruktoram Ērikam Cērpiņam, galvenajam būvuzņēmējam SIA “Gemini Investments”, būvuzraugam Gvido Judeikam un galvenajam darbuzņēmējam SIA “Anzāģe”.

Uzņēmuma mājaslapā norādīts – “Pasiekstes vējdzirnavu” vēsture iesniedzas sirmā senatnē. Pirmo reizi hronikās dzirnavas minētas 1748. gadā, tām bijuši divi gaņģi. No koka būvētā celtne izmaksājusi 1000 Alberta dālderu. 1797. gada revīzijā gan ne dzirnavas, nedz dzirnavnieki vairs nav pieminēti. Tikai aptuveni pēc 100 gadiem atkal lasāms par to, ka Pasiekstē ir vējdzirnavas: 1892. gada Ventspils apriņķa adresu grāmatā minētas Pasiekstes dzirnavas ar melderi A. Šulcu. Pasiekstes muižas īpašnieks bija barons O. Grotthuss, līdz ar to var secināt, ka arī dzirnavas piederējušas muižai.

Dzirnavas darbojušās līdz 1964. gadam. Tās vairākkārt mēģināja atjaunot padomju laikos – gan kolhozs, gan kooperatīvs, taču nesekmīgi. Tas 2020. gadā izdevās Signei un Edijam Veinbergiem, kuri uzdrīkstējās sapņot.    Pasiekstes vējdzirnavas nu ir atguvušas savu agrāko spozmi, tajās var smelties pozitīvas emocijas, gūt enerģiju un, protams, izbaudīt gardu maltīti.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm