Par ēdināšanas pakalpojumu maksu izglītības iestādēs

2022-08-29, 12.03

Lai pārtikas cenu un citu ar to saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību, novada pašvaldība ir veikusi ēdināšanas maksas aprēķinu aktualizāciju novada pašvaldības izglītības iestādēs, kurās ēdiena sagatavošanu nodrošina pašvaldības izglītības iestādes. Veikts ēdināšanas maksas izcenojuma aprēķins par porciju, kurā iekļauti izdevumi, kas ietver gan ēdiena sagatavošanas izmaksas, gan ēdiena pagatavošanā izmantotās pārtikas izmaksas, kas piemērojamas no 2022. gada 1. septembra.

25. augusta domes sēdē deputāti apstiprināja novada vispārizglītojošo skolu 1.–4. klašu skolēnu ēdināšanas vidējās faktiskās izmaksas vienai pusdienu porcijai – 2,75 eiro, un pašvaldība nodrošina brīvpusdienas izglītojamiem, kuri apmeklē novada pašvaldības vispārizglītojošas skolas neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Vispārizglītojošo skolu 5.–7. klašu skolēniem ēdināšanas vidējās faktiskās izmaksas vienai pusdienu porcijai ir 2,85 eiro, un pašvaldība nodrošina brīvpusdienu apmaksu izglītojamajiem, kuri apmeklē novada pašvaldības vispārizglītojošās skolas neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Vispārizglītojošo skolu 8.–12. klašu skolēniem ēdināšanas vidējās faktiskās izmaksas vienai pusdienu porcijai ir 2,85 eiro, izglītojamie veic līdzmaksājumu 0,40 eiro dienā, bet pašvaldība nodrošina pārējo pusdienu apmaksu izglītojamajiem, kuri apmeklē novada pašvaldības vispārizglītojošās skolas neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Deputāti apstiprināja arī pirmsskolas vecuma bērnu ēdināšanas vidējās faktiskās izmaksas (brokastis, pusdienas, launags) vienā dienā novada pirmsskolas izglītības un vispārējās izglītības iestādēs. Izmaksas vecumā no 1,5 līdz 2 gadiem – 4,16 eiro, vecumā no 3 līdz 6 gadiem – 4,43 eiro, kas tiek nodrošinātas no pašvaldības budžeta līdzekļiem neatkarīgi no šo izglītības iestāžu izglītojamo deklarētās dzīvesvietas.

Ja ēdināšanas pakalpojumu nesniedz novada izglītības iestāde, bet cita juridiska persona, kuras ēdināšanas izmaksas pārsniedz pašvaldības noteiktās izmaksas uz vienu izglītojamo, tad novada izglītojamiem neatkarīgi no to deklarētās dzīves vietas papildus tiek piešķirti pašvaldības budžeta līdzekļi, sedzot starpību starp pašvaldības aprēķināto maksas tarifu un pakalpojuma sniedzēja ēdināšana izmaksām.

Deputāti apstiprināja SIA “Audora” skolēnu ēdināšanas cenu izmaksas Ugāles vidusskolā – 1.–4. klasei 2,84 eiro, 5.–12. klasei 2,95 eiro.