Par darbību tūrisma nozarē ārkārtas situācijas laikā

2021-01-25, 09.52

Svarīga tautsaimniecības nozare ir tūrisms, un arī to ir ietekmējusi vīrusa Covid-19 izplatība. Janvārī pašvaldība saņēma SIA “PIZĀ” valdes locekles Ullas Fraseres iesniegumu ar lūgumu izskaidrot patlaban valstī pastāvošos ierobežojumus tūrisma nozarē, kas ieviesti, lai izvairītos no slimības izplatības.
Pareiza šo ierobežojumu izpratne un atbilstošas rīcības iespējas ir aktuāls jautājums ikvienam tūrisma nozarē strādājošam uzņēmumam, tādēļ Ventspils novada pašvaldība lūdza Ekonomikas ministriju, Valsts policiju un Slimību profilakses un kontroles centru sniegt skaidrojumus par tūrisma uzņēmēju pieļaujamām rīcības formām un aktivitātēm Covid-19 ierobežojumu laikā. Esam saņēmuši atbildes no Valsts policijas un Ekonomikas ministrijas. Ministrija ir sagatavojusi izsmeļošu informāciju par aktuālajiem jautājumiem, kuru, lūdzu, skatiet pielikumā.

Savukārt Valsts policija savā atbildē uzsver, ka, veicot uzraudzību par epidemioloģiskās drošības prasību un ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu ievērošanu, ir jāņem vērā, ka valsts mērķis ir panākt noteikto ierobežojumu ievērošanu, nevis soda piemērošanu kā tādu. Tāpat Valsts policija norāda, ka pašreiz viesnīcu darbība ārkārtējās situācijas laikā nav apturēta un viesnīcā uzņemamo viesu skaits nav ierobežots, taču ir noteikti atsevišķi fizisko un juridisko personu tiesību un brīvību ierobežojumi, kā arī tām ir jāievēro papildu pienākumi. Ārkārtējās situācijas laikā ir atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, kā arī aizliegti privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Šādi noteikumi ir jāievēro, izmitinot viesus viesnīcā, proti, vienā viesnīcas numurā drīkst uzturēties tikai viesi no vienas mājsaimniecības. Viesu, kuri nav no vienas mājsaimniecības, tikšanās vai pulcēšanās naktsmītnēs ir aizliegta. Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskās ēdināšanas vietās atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai. Minētās prasības ir attiecināmas arī uz ēdināšanu viesnīcā.
Naktsmītņu darbība Latvijā ārkārtas situācijas laikā
Ekonomikas ministrijas atbilde