Par atbalsta programmu izglītībā vai nodarbinātībā

Par atbalsta programmu izglītībā vai nodarbinātībā

2022-03-11, 09.18

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar Biedrību ”MINI SD” īsteno motivācijas un atbalsta programmu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistoties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, etniskās piederības, invaliditātes vai vecuma dēļ. Laika posmā no 2021. gada augusta līdz 2022. gada februārim atbalsts sniegts 59 sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem no Ventspils novada Tārgales pagasta, Kuldīgas novada Alsungas, Laidu un Raņķu pagastiem, no kuriem 19 atkal izdevies iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma veiktās pētījuma centra SKDS aptaujas rezultāti rāda, ka vismaz 28% Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar diskrimināciju darba tirgu. Visizplatītākie iemesli – vecuma (45%), valodu zināšanu (32%), tautības (24%) un dzimuma (24%) dēļ. Lai realizētu visu sabiedrības grupu potenciālu, SIF vairākus gadus īsteno Motivācijas programmu, sniedzot atbalstu diskriminācijai pakļauto cilvēku spējām iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

“Vēljoprojām daļa cilvēku Latvijā sastopas ar dažādiem šķēršļiem un aizspriedumiem. SIF ir apņēmies  izskaust diskriminācijas radītās negatīvās sekas un sekmēt t tai pakļauto cilvēku iekļaušanos. Vienlaikus strādājam pie sabiedrības informētības un vispārējās izpratnes par diskriminācijas novēršanas ieguvumiem, Motivācijas programma ir būtisks instruments, lai sniegtu gan atbalstu diskriminētajām grupām, gan lai informētu šos cilvēkus par savām tiesībām,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Motivācijas un atbalsta programmas ietvaros ir izveidota profesionāla komanda, kurā līdzās pārmaiņu aģentam – sociālajam darbiniekam, tiek piesaistīti dažādi speciālisti, piemēram, sociālais darbinieks, psihologs, jurists u.c.. Darbs notiek gan individuāli, izzinot katra programmas dalībnieka problēmas, vajadzības un iespējamās izaugsmes iespējas, gan arī grupu nodarbībās – klātienē un attālināti. Tādā veidā tiek veidots kontakts gan ar speciālistiem, gan pašiem dalībniekiem savā starpā.

Programmas īstenošanas pieredze apliecina, cik svarīgi ir katram cilvēkam, ejot cauri grūtiem savas dzīves posmiem, saņemt atbalstu no speciālistiem un saviem līdzcilvēkiem – tas dod stimulu viņiem atsākt mācības, iesaistīties nodarbinātībā vai vienkārši uzdrošināties kaut ko mainīt savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Noslēdzoties šim Motivācijas programmas posmam un neskatoties uz sarežģīto situāciju saistībā ar COVID-19 ietekmi uz ikdienu, izdevies palīdzēt un atbalstīt iedzīvotājus, iedrošināt uzdrīkstēties, noticēt sev, iegūt vērtīgu informāciju no speciālistiem un satik sev līdzīgos.

Dace no Ventspils novada neslēpj savu prieku un lepnumu, ka pusgada laikā izdevies tāds pavērsiens! Iepriekš sieviete cietusi no partnera vardarbības, bijusi nomākta, vientuļa, haotiska, emocionāla, sen pārtrūcis kontakts ar bērniem un līdzcilvēkiem. “Esmu atradusi savu otro pusīti, kopīgi īrējam arī dzīvokli, nu jau vairākus mēnešus strādāju kādā transporta uzņēmumā. Neatceros, kad kādreiz būtu saņēmusi tādu atalgojumu un attieksmi no darba devēja, esmu izkļuvusi no parādiem, ir stipri uzlabojušās attiecības ar pieaugušajiem bērniem. Paldies par šo iespēju un manis sapurināšanu,” pateicas programmas dalībniece.

Kopš 2018.gada Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros jau vairāk nekā 2400cilvēku saņēmuši atbalstu, lai atkal iekļautos nodarbinātībā vai izglītībā. Plānots, ka 2022.gadā šāda palīdzība tiks sniegta aptuveni 600 cilvēkiem visā Latvijā.

Motivācijas programma un atbalsta pasākumi cilvēkiem, kas vēlas iekļauties nodarbinātībā un izglītībā, tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Informācijas avots – biedrība “Mini SD”, Ziemeļkurzemes koordinators Anda Vītola

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm