Palielina piedzimšanas pabalstu, sagaidot pirmo, otro un trešo bērniņu

Palielina piedzimšanas pabalstu, sagaidot pirmo, otro un trešo bērniņu

2022-03-28, 15.26

Nosakot kārtību, kādā izmaksājams pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā, Ventspils novada pašvaldība palielinājusi pabalstu, sagaidot pirmo, otro un trešo bērnu, ja abi vecāki savu dzīvesvietu vismaz 12 pēdējos mēnešus deklarējuši Ventspils novada administratīvajā teritorijā.

Tādējādi, piedzimstot pirmajam un otrajam bērnam, ģimene turpmāk saņems 300 eiro, trešā bērna piedzimšanas gadījumā 350 eiro. Sagaidot ceturto bērniņu, pabalsts būs nemainīgs – 400 eiro, bet piektā un katra nākamā bērna piedzimšanas gadījumā tie būs 500 eiro.

Savukārt, ja Ventspils novada administratīvajā teritorijā vismaz 12 pēdējos mēnešus savu dzīvesvietu deklarējis viens no vecākiem, pabalsts paliek līdzšinējā apjomā: pirmā vai otrā bērna piedzimšanas gadījumā – 200eiro,piedzimstottrešajam bērniņam – 300eiro,ceturtā bērna piedzimšanas gadījumā – 400 eiro, sagaidot piekto un katru nākamo bērniņu – 500 eiro. Piedzimšanas pabalstu Ventspils novada Sociālajā dienestā ir tiesības pieprasīt sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas.

2021. gadā Ventspils novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa reģistrēti 40 jaundzimušie, piedzima 20 meitenītes un 20 zēni. Pirmo reizi par jaunajām māmiņām pērn kļuva deviņas sievietes. Otrais bērniņš piedzima 11, trešais – 10, ceturtais – 6, piektais un sestais – 1, astotais – 2 māmiņām. Jaundzimušajiem Ventspils novada pašvaldība dāvina sudraba karotītes, tās var saņemt Dzimtsarakstu nodaļā.  

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm