Uzņēmējiem ir jābūt lielām ambīcijām

2021-08-06, 19.47

Uzturoties darba vizītē Ventspils novadā, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs tikās ar domes vadību, uzņēmējiem un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Ventspils nodaļas pārstāvjiem. Vizīti organizēja domes priekšsēdētāja vietnieka investīciju un attīstības jautājumos Andis Zariņš, aicinot ministru apmeklēt trīs uzņēmumus: SIA “MS Avlo”, kas atjaunojis Pasiekstes vējdzirnavas, SIA “Zaksi”, kur ražo “Užavas alu”, un SIA “OliRiki”, kas koka dizaina mēbeļu izgatavošanas gaitā izmantojis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu.
Jānis Vitenbergs atzinīgi izteicās par uzņēmēju nopietno un ieinteresēto attieksmi pret savu darbu – var redzēt, ka tas tiek veikts ar degsmi. Sarunās ar novada domes vadību ministrs diskutēja par dzīvojamā fonda sakārtošanu, uzzinot, ka novadā ir divas jau uzceltas daudzīvokļu mājas, kuras, lai tajās varētu iekārtoties īrnieki, jālabiekārto. Ekonomikas ministrijai ir finanšu instrumenti, kas varētu palīdzēt īstenot šo mērķi.
“Otra tēma, kuru pārrunājām un kas ir ļoti svarīga Ventspils novadam, ir vēja parku būvniecība. Kolēģus interesēja mans viedoklis, un es paudu to, ka šobrīd strādājam pie likuma grozījumiem, lai plašākas iespējas saņemt zināmu atbalstu būtu pašvaldībām un iedzīvotājiem, kuru dzīvesvietas tuvumā tiek būvēti vēja parki. Mums kā valstij ir svarīga to attīstība, īpaši apstākļos, kad strauji aug gāzes cena, visā valstī pieaug elektrības rēķini, tāpēc būtu nepieciešams attīstīt zaļās enerģijas ražošanu, bet pašvaldībām un iedzīvotājiem no tā  jābūt arī kādam labumam –  tikai tad viņi spētu to pieņemt un uztvert ar lielāku sapratni,” uzskata Jānis Vitenbergs.
Viņš atbalsta viedokli, ka Ventspils novadam arī turpmāk jābūt atsevišķai pašvaldībai, protams, atsevišķos jautājumos sadarbojoties ar Ventspili. Ministraprāt, viens no galvenajiem novada attīstības virzieniem ir tūrisms, piebilstot, ka būtiska arī kokrūpniecība un citas svarīgas nozares.
“Mēs kā valsts it visā varam sasniegt labus rezultātus tikai tad, ja valdība sadarbosies ar pašvaldībām un uzņēmējiem, tāpēc gribu ar viņiem iepazīties, lai nav nekādu barjeru un varam iet kopā un strādāt. Šis ir piemērots brīdis, lai saprastu, kā kovida laiks ietekmējis uzņēmējus, un to, kā viņiem var palīdzēt. Mēs ministrijā tagad varam pamainīt dažādas atbalsta programmas – pēc tam būs par vēlu. Mana vīzija ir tāda, ka attīstām valstī ražošanu, lai spētu eksportēt produktus, kas citās valstīs nav pieejami. Es kā ministrs daudz stāstīšu par dažādiem atbalsta rīkiem, bet uzņēmējiem ir jābūt ambīcijām, viņiem ir jāsaprot, ka būs pieejami lieli finanšu līdzekļi. Ejam uz priekšu un neskatāmies uz to, ka bija pirms kovida,” aicināja Jānis Vitenbergs. Viņš neskaišas, ja uzņēmēji uzdod arī skarbus jautājumus, jo tā ir reģionālo vizīšu pievienotā vērtība – iespēja uzzināt, ko cilvēki, kas strādā ārpus Rīgas domā, “lai mēs ministrijā nedzīvotu savā burbulī, bet būtu ar uzņēmumiem uz viena viļņa.”