Novada skolēnu koru skate

Novada skolēnu koru skate

2019-03-29, 15.13

Veicinot izglītības iestāžu koru māksliniecisko izaugsmi, koru dziedāšanas tradīciju saglabāšanu, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, novados un pilsētās martā notika izglītības iestāžu koru konkursu I kārta, ar mērķi noteikt labākos dalībai II kārtā – kultūrvēsturiskajos novados.

Mūsu novada 5.–9. klašu koru skate notika Ugāles vidusskolā. Tajā savu veikumu un gatavību dalībai Kurzemes novadu konkursā, kurš notiks Kuldīgā 11. aprīlī, atrādīja jau mācību gada sākumā izveidotais apvienotais 5.–9. klašu koris, kura sastāvā Piltenes vidusskolas (skolotāja Nelda Matisova), Ugāles vidusskolas (skolotāja Larisa Žagare) un Puzes pamatskolas (skolotāja Lienīte Čače) dziedātāji.

Šī kora izveide nebija nejauša, bet gan, ievērojot skolēnu skaitu skolās, ar domu, ka labāk viens un spēcīgs kolektīvs, nekā vairāki un maz konkurēt spējīgi. Repertuāru sagatavoja katra skola atsevišķi, organizējot regulārus kopmēģinājumus.

Rezultāts ir sasniegts – kopkoris ieguva I pakāpes diplomu (42,5 punkti) un pārstāvēs mūsu novadu Kuldīgā. Kora sniegumu vērtēja Ventspils skolēnu Jaunrades nama muzikālā pedagoģe Minjona Rebhūna un Popes pamatskolas direktore, mūzikas skolotāja Ligita Lukševica.

Ja novada skatē koris varēja izpildīt 3 novada mūzikas metodiskās apvienības noteiktās dziesmas no apgūstamā repertuāra, tad kultūrvēsturisko novadu konkursa noteikumi ir sarežģītāki – būs jāizpilda izlozes dziesmu, izvēles dziesmu un obligāto dziesmu no 2020. gada skolu jaunatnes dziesmu svētku repertuāra.
Kora pārliecinošais sniegums skatē pārliecināja, ka mūsu dziedātājiem arī tas būs pa spēkam.

Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika