“Mājas kafejnīcu dienas 2023” Ventspils novadā un apkārtnē

2023-04-21, 08.52

Aicinām ikvienu interesentu pieteikties “Mājas kafejnīcu dienām 2023” Ventspils novadā un apkārtnē, kas norisināsies 19. augustā.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir īpašs pasākums, kurā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas, aicinot izbaudīt katru Latvijas reģionu caur kulināro piedāvājumu, tradīcijām un kultūru. Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem novadu koordinatoriem un mājas kafejnīcu saimniekiem.

Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienā viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem.

Ja aizraujies ar gatavošanu, patīk uzņemt viesus un vēlies uz vienu dienu savā sētā, uzņēmumā, saimniecībā, tūrisma objektā vai iestādē atvērt mājas kafejnīcu, aizpildi pieteikuma anketu!

Pieteikumus gaidīsim līdz 30. aprīlim. Pieteikuma anketa

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma jomas speciālisti Daci Kolāti (tālr. 29742098; e-pasts: [email protected]).

Par mājas kafejnīcu uz vienu dienu var kļūt:

• vietējie iedzīvotāji savās mājās un pagalmos;
  • esošs ēdināšanas uzņēmums – kafejnīca, viesu nams u.c., izstrādājot “Mājas kafejnīcu dienām” īpašo ēdināšanas programmu, izklaides, koncertu u.tml.;
  • esošs uzņēmums tūrisma nozarē, kas ikdienā nepiedāvā ēdināšanas pakalpojumus – apskates saimniecība, muzejs, brīvdienu un viesu māja, aktīvās atpūtas uzņēmums u.c.;
  • esošs uzņēmums jebkurā citā nozarē, piemēram, izveidot mājas kafejnīcu zemnieku saimniecībā, pārtikas ražotnē, amatnieku darbnīcā u.c.;
  • pašvaldību organizācijas – skolas, tehnikumi, kultūras iestādes, kā arī biedrības;
  • dažādi sadarbības modeļi, piemēram, ēdināšanas uzņēmums kopā ar apskates saimniecību vai kultūrvietu; amatnieku darbnīca kopā ar mājražotāju u.c.

“Mājas kafejnīcu dienas” dalībnieka pienākumi:

• izstrādāt savas kafejnīcas piedāvājumu (ēdienkarti un papildus aktivitātes, izklaides, meistarklases u.tml.) un iesniegt to koordinatoram;
  • obligāti būs jāpiedalās PVD organizētās apmācībās (tiešsaistē), kā arī iespēju robežās būs jāpiedalās plānotajos semināros par dažādām tēmām, kas noderēs organizējot savu mājas kafejnīcu (pasākumu noformējums, mārketings, kvalitāte lauku tūrismā u.tml.);
  • iesaistīties sava piedāvājuma un kopējās akcijas reklamēšanā;
  • veikt apmeklētāju uzskaiti un sniegt organizatoriem atsauksmes pēc pasākuma.