Latvijas aktīvās sievietes iepazina Ventspils novadu 

Latvijas aktīvās sievietes iepazina Ventspils novadu 

2022-07-18, 09.55

Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” īstenojusi pašvaldības atbalstīto projektu “Ventspils novadā tiekas Latvijas aktīvās sievietes”, popularizējot plašākai sabiedrībai mūsu novada kultūrvidei raksturīgās iezīmes kultūras mantojuma saglabāšanā un pārmantojamību nākamajām paaudzēm, vienu dienu pavadot Jūrkalnē un iepazīstot suitu tradīcijas, bet otru dienu veltot rokdarbu studijas “Spārni” dalībnieču veikumam un Ventspils apskatei.

Biedrības “Spārni” vadītāja Zigrīda Krauze-Ģēģere ar savu palīgu komandu sagatavoja saistošu pasākumu programmu, lai viešņas no dažādām Latvijas vietām, piemēram, Saldus, Dobeles, Limbažiem, Cesvaines, uzzinātu, kas notiek Ventspils novadā. To noskaidrot palīdzēja arī novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks un Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše. Viņi uzteica organizāciju par veiksmīgo ilggadējo sadarbību ar pašvaldību, rīkojot daudziem atmiņā labi palikušo “Pagastu dienu” un teicamo projektu sagatavošanas prasmi.

Ventspils novadā satikās dāmas, kuras reiz aktīvi iesaistījās Latvijas Lauku sieviešu apvienībā, tādējādi paaugstinot savu pašapziņu un uzdrošinoties dibināt sabiedriskas organizācijas un uzsākt savu biznesu. Pieredzes stāsti ir dažādi, piemēram, kāda sieviete lepojās ar prāvu mazbērnu pulciņu, un arī tā ir liela veiksme, kas raksturo sievietes misiju, tāpat kā citas dāmas kūku cepšanas prasmes.

Jūrkalnē Latvijas aktīvās sievietes sagaidīja biedrības “Maģie suiti” pārstāves Taiga Reķe un Kristīne Skrulle, aicinot iepazīt suitu kulināro mantojumu, bet pēc tam viņām pievienojās etnogrāfiskā ansambļa “Maģie suiti” dziedātājas Baiba Trauberga un Mairita Ansone, lai pieskandinātu Jūrkalnes tautas namu ar enerģiskām dziesmām. Viešņas apskatīja arī katoļu baznīcu un Vējturu namu, Vētru muzeju, secinot, ka pašvaldība veiksmīgi investē līdzekļus dažādu objektu labiekārtošanā un jaunradīšanā.  

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm