Kolektīvi gatavojas Dziesmu un deju svētkiem

Kolektīvi gatavojas Dziesmu un deju svētkiem

2023-03-23, 13.05

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā notiks XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki. Tie iezīmēs tradīcijas 150. gadskārtu, tādēļ abu pasākumu vienojošais vadmotīvs ir “Dziesmu svētkiem 150. Tradīcija”.

Paredzams, ka vērienīgajā pasākumā piedalīsies 1790 kolektīvi, svētkiem reģistrējušies 40 892 potenciālie dalībnieki kā no Latvijas, tā ārvalstīm. Ventspils novadu pārstāvēs deviņi kolektīvi: pūtēju orķestris “Ugāle”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vāruve”, “Ance”, “Tārgale” un “Usma”, senioru deju kolektīvs no Ances, folkloras kopas “Kāndla” un “Urdava”, kā arī etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti” vadītāju Jāņa Smilgas, Viestura Ozola, Zanes Kalniņas, Elitas Kuģenieces, Agneses Sarmas, Ilgas Pornieces, Aritas Grīnbergas un Ilgas Leimanes vadībā.

Svētku sagatavošanā, norāda Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše, no Ventspils novada puses ir iesaistīta atbalsta komanda, katram ir savs uzdevums, jo ilgi gaidītais notikums ir atbildīgs pasākums, kuru gaida ne tikai dalībnieki, bet arī skatītāji.

Ventspils novada kolektīvi Rīgā uzturēsies 13. vidusskolā, Pulkveža Brieža ielā 25, visu nedēļu aktīvi piedaloties mēģinājumos. Dejotāji gatavosies deju lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs”, pūtēju orķestris koncertam “Laiks iet pāri”, bet folkloras kopas folkloras dienai “Tīra spēle. Gods. Godi. Godīgums”.

Svētku gājiens, kurā mūsu novadu pārstāvēs 12 kolektīvi, notiks 2. jūlijā, kad svētku dalībnieki, plīvojot valsts karogu straumei, dosies no Brīvības pieminekļa līdz Dailes teātrim. Ventspils novads savā noformējumā akcentēs teritorijas kultūrvērtības: lībiešus, suitus un ventiņus, godā ceļot tautastērpu un tā dažādību.

Dejotājiem un pūtējiem vēl priekšā pārbaudes skates, kurām kolektīvi šobrīd cītīgi gatavojas. 26. martā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē norisināsies pūtēju orķestru repertuāra pārbaudes skate Kurzemes un Zemgales pūtēju orķestriem, savukārt 2. aprīlī teātra namā “Jūras vārti” notiks dejotāju repertuāra pārbaudes skate Ventspils valstspilsētas un Ventspils novada kolektīviem. Vēlam izturību un veiksmi mūsu novada dalībniekiem skatēs!

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm