Jūrkalnē atvērta grāmata “Suit villdrāns”

Jūrkalnē atvērta grāmata “Suit villdrāns”

2022-03-07, 08.57

4. martā Jūrkalnes bibliotēkā notika grāmatas “Suit villdrāns” atvēršanas svētki. Apjomīgā izdevuma projekta vadītāja ir Dace Martinova, grāmatas tapšanu atbalstīja VKKF, Kuldīgas novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Izdevums veltīts suitu tautastērpa nozīmīgai daļai – villainēm un lielajām drānām jeb villdrānām. Pētījuma komanda izpētīja Latvijas Nacionālā vēstures, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas, Kuldīgas, Liepājas un Ventspils muzeja krājumus, kā arī suitu mantojuma krātuves un Jūrkalnes bibliotēkas apcirkņus, arī privātos pūra glabātājus, kopumā dokumentējot 283 villdrānas. Pēdējās iedalās: mēlenēs, govkuņģos, zirgkuņgos, zīdstrīpās, piecnītenēs, trakajās drānās un melnraibajās, garpraņās, baltajās rakstainajās un lielajās drānās. Kas slēpjas zem šiem neparastajiem nosaukumiem, var uzzināt košajā izdevumā, kas drīz jau būs bibliogrāfisks retums.

 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika