Jaunie ugālnieki noskatījās filmu “Mātes piens”

Jaunie ugālnieki noskatījās filmu “Mātes piens”

2023-03-17, 13.26

Šoreiz “Latvijas skolas somas” ietvaros Ugāles vidusskolas 9.–12. klašu skolēni noskatījās filmu “Mātes piens”. Filma veidota pēc populārās rakstnieces Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” motīviem.

Filmas režisore Ināra Kolmane pievēršas stāstam starp trīs paaudžu sievietēm vēstures laika griežos. Skolēniem bija iespēja ieskatīties laikmeta ainās Latvijā laika posmā no 1945. līdz 1989. gadam. Skolēniem dažas epizodes un lietas šķita nesaprotamas, tāpēc skolotāja paskaidroja. Skolotājas stāsti un paskaidrojumi, piebildes palīdzēja labāk izprast padomju laiku. Izprast to, kā vara ietekmēja cilvēkus, kuri tai nepakļāvās. Filmas varones Astras dzīve bija kā caurviju noskaņa tam, ka Padomju Savienībā cilvēka dzīve nav vērtība.

Skolēniem patika aktieru ieguldītais darbs. Maijas Doveikas atveidotā ārste Astra konfliktā ar pastāvošo režīmu zaudē visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi.

Bija interesanti vērot pusaudzes Noras tēlotāju Rūtu Kronbergu. Viņu iepazinām jau filmā “Bille”. Šoreiz viņa jau tēlo pusaudzi, kurai dzīve liek uzņemties atbildīgā lomu. Skolēni atzīst, ka Rūtas tēlojums ir ļoti pārliecinošs.

12. klases skolēni jau bija iepazinušies ar N. Ikstenas grāmatu “Mātes piens”, bet 9.–11. klases audzēkņiem darbs ar grāmatu būs vēl interesantāks, jo palīdzēs filmas vizuālais tēls.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm