Ģimenes asistenta pakalpojums ģimenēm ar bērniem

Ģimenes asistenta pakalpojums ģimenēm ar bērniem

2022-02-01, 09.13

No 2022. gada Ventspils novada Sociālais dienests plāno nodrošināt jaunu sociālo pakalpojumu ģimenēm ar bērniem. Pakalpojumu piešķirs ģimenēm, kurām nav pietiekamu prasmju un iemaņu bērnu audzināšanā, kā arī ģimenēm, kurās vismaz viens no vecākiem ir persona ar garīga rakstura traucējumiem un kurām ir nepieciešams atbalsts un apmācība sociālo prasmju apgūšanā, bērnu audzināšanā un aprūpē.

Kā norāda Sociālā dienesta vadītāja Anda Vītola, ģimenes asistenta pakalpojumu mērķa grupā minētajām personām piešķirs ar Sociālā dienesta lēmumu.

Ģimenes asistenta pakalpojuma mērķis ir atbalsta un palīdzības sniegšana, kas ietver izglītojošas sarunas un praktiskās nodarbības par bērna aprūpi (t.i. ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un viņa izglītošanu un audzināšanu), mājsaimniecības organizēšanu, ģimenes locekļu pamatvajadzību nodrošināšanu un sociālo prasmju un iemaņu attīstīšanu patstāvīgas dzīves veicināšanai.

Galvenās atbalsta jomas nosaka individuāli. Atbalsta pasākumu organizēšana notiek gan darbdienās, gan brīvdienās, ievērojot klientu vajadzības un ietverot noteiktu pakalpojumu apjomu, saskaņā ar ģimenes asistenta darba plānu.

Atbalsta jomas ģimenēm ar bērniem:

  • asistēšana, atbalsts un palīdzība bērna aprūpes un higiēnas nodrošināšanā;
  • asistēšana un izglītošana bērna veselības aprūpes nodrošināšanā;
  • izglītojošs atbalsts izpratnes veidošanai par bērna vispārējo attīstību, vecumposma īpatnībām un vajadzībām;
  • izglītojošs un emocionāls atbalsts un asistēšana bērnu un vecāku rotaļu organizēšanā;
  • atbalsta sniegšana un izglītošana mājsaimniecības vadīšanā un budžeta plānošanā;
  • informēšana par nodarbinātības iespējām, resursu izzināšana un motivēšana;
  • izglītojošs atbalsts izpratnes veidošanai par veselīgām partnerattiecībām;
  • atbalsta sniegšana izglītības jomā (mājas darbi, izglītības procesa pārzināšana, intereses, atbildība un pienākumi, motivēšana);
  • izglītojošs atbalsts izpratnes veidošanai par izvairīšanos no atkarību izraisošo vielu lietošanas;
  • atbalsts saskarsmē ar fiziskām un juridiskām personām, nepieciešamības gadījumā asistējot, dodoties uz institūcijām/organizācijām (izglītības iestādēm, medicīnas jomas speciālistiem, sociālās palīdzības sniedzējiem u. c).

Pakalpojumu nodrošinās ģimenes asistents – persona, kura ieguvusi vai iegūst augstāko izglītību sociālajā darbā, sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas jomā, augstāko izglītību pedagoģijā vai psiholoģijā vai profesionālo vidējo izglītību sociālās aprūpes vai veselības aprūpes jomā.

Aicinām Ventspils novada iedzīvotājus, kuriem ir interese un motivācija sniegt atbalstu ģimenēm ar bērniem, kā arī ir atbilstoša kvalifikācija un pašnodarbinātas personas statuss, pieteikties pie Sociālā dienesta vadītājas Andas Vītolas pa tālr. 26667415 vai e-pastā: [email protected].

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm