Es mīlu Tevi, Latvija

Es mīlu Tevi, Latvija

2022-05-10, 08.52

  Projekta “Latvijas skola soma” ietvaros Piltenes pamatskolas 6. -9. klašu skolēni noskatījās iedvesmojošu, patriotisku koncertlekciju “Es mīlu Tevi, Latvija”. Koncertlekcijas laikā skolēni iepazina folkloras mantojumu, uzzināja, kā latvieši svin svētkus, no jauna atklāja lietas, ar kurām mēs Latvijā varam lepoties.

       Koncertlekciju skatījāmies pēc Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas svinībām, tāpēc iepriekš jau tika pārrunāts, kāpēc Latvijā atzīmē 4. maiju un ar ko šī diena ir nozīmīga Latvijas vēsturē. Tāpat kopā ar skolēniem mēģinājām atcerēties kādas patriotiskas/ latviskas dziesmas, kuras būtu piemērotas dziedāšanai šādos svētkos. Domājām arī par to, kā 4. maija svētkus vai 18. novembri skolēni atzīmē mājās kopā ar savām ģimenēm. Minētā tēma aplūkojama gan mūzikas, gan vēstures/ģeogrāfijas stundas ietvaros.

   Koncertlekcijas ietekme uz mācību procesu vērtējama kā ļoti pozitīva. Skolēni to klausījās ar interesi. Arī dziesmu izvēlētais repertuārs piesaistīja uzmanību ar savu atraktīvo izpildījumu. Bija dzirdamas Latvijā populāras un nozīmīgas dziesmas, kurām jaunieši pat dziedāja līdzi. Skanēja Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Jura Kulakova, Igo un citu mākslinieku radītā mūzika.

Arī erudīcijas spēle tika novērtēta kā ļoti interesanta, kā atzīmēja daudzi: “kaut kas līdzīgs no televīzijas – Gudrs un vēl gudrāks.” Tāpat lielu atsaucību guva deju soļu apgūšana koncertlekcijas sākumā. Arī vadītājs, Mārtiņš Ruskis, tika novērtēts atzinīgi.

Kopumā jāsaka, ka skolēnu atsauksmes ir tikai labas un ir iegūtas gan vērtīgas zināšanas par Latvijas valsti, kā arī izdziedātas daudzas dziesmas. Skolēni tika pamudināti aizdomāties par savu valsti – Latviju. Tās novadiem, dabas skaistumu un tradīcijām.

Informāciju apkopoja skolotāja Nelda Matisova