Divas Ugāles bibliotēkas novadpētniecības kolekcijas

Divas Ugāles bibliotēkas novadpētniecības kolekcijas

2023-03-09, 09.43

Novadpētniecība ir viens no galvenajiem Ugāles bibliotēkas darba virzieniem. Lai popularizētu novadpētniecību un bibliotēkas novadpētniecības krājumu, turpinām attīsties un pielāgoties lietotājam.

Ugāles bibliotēkai ir paveicies ar aizrautīgiem palīgiem: novadpētnieci Laimdotu Junkaru, seno bilžu kolekcionāru Aleksandru Hmeļņicki un atsaucīgiem ugālniekiem, kuri dalās ar savām fotogrāfijām un atļauj tās digitalizēt.

Novadpētniecības krājums visbiežāk ir pieejams tikai klātienē bibliotēkās, lietotājam nesniedzot iespēju ar to patstāvīgi un brīvi strādāt attālināti. Ugāles bibliotēka, lai labotu šo situāciju, jau kādu laiku veido digitālos novadpētniecības resursus. Bibliotēkai ir pieejams nepieciešamais tehniskais aprīkojums un darbinieki ar vajadzīgajām zināšanām par to, kā veiksmīgi un kvalitatīvi digitalizēt fizisko novadpētniecības krājumu un kā padarīt lietotājam pieejamu novadpētniecības krājumu digitālajā vidē. Esam izmantojuši Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas sniegtās iespējas un sagatavojuši vietnei “Industriālais mantojums” (https://industria.lndb.lv/) divas kolekcijas: “Drenu cauruļu rūpnīca “Usma””, kurā skatāmas 127 fotogrāfijas un rūpnīcas darbības apraksts, un “Ugāles mežrūpniecības saimniecība”, kurā ievietotas 128 fotogrāfijas un vēsturiskais apskats.

Šogad plānojam izpētīt, apkopot un digitalizēt materiālus par “Rīgas adītāja” Ugāles iecirkni un Metālapstādes rūpnīcas “Talsi” filiāli Ugāles dzirnavās. Tāpēc lūgums visiem, kuriem ir fotogrāfijas par šīm ražotnēm, atnest tās uz bibliotēku, lai varam tās ieskenēt un pievienot saviem novadpētniecības krājumiem un digitālos resursus piedāvāt plašam interesentu lokam. Paldies visiem par atbalstu!

Ugāles bibliotēkas vadītāja Inese Rumpa

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm