Dienas centrālā tēma izpilddirektoru sanāksmē – ceļā uz viedajām pašvaldībām

2023-02-03, 15.15

Piltenē notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas rīkotā ikmēneša tikšanās, un ievadvārdus sanāksmē sacīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, sveicot klātesošos novada vienīgajā un vienā no Latvijas mazākajām pilsētām, kas savulaik bijusi Kurzemes bīskapijas centrs. Domes priekšsēdētājs izteicās, ka izpildvarai nav viegli strādāt, jo tas jādara neapdomīgi pieņemtu likumu kontekstā.

Ventspils novada pašvaldības izpilddirektors Juris Krilovskis prezentācijā par Ventspils novadu informēja par teritorijas vēsturiskajām, kultūras un tūrisma bagātībām, pašvaldības finansiāli atbalstītajiem projektiem “Solis” uzņēmējdarbības attīstībai un iespēju saņemt līdzekļus vides sakārtošanā projektu konkursā “Mēs savā novadā”. Tāpat Juris Krilovskis pastāstīja par Eiropas Savienības fondu līdzekļu apgūšanu un vairākiem veiksmīgi realizētiem projektiem, piemēram, izbūvēto trošu tiltu pāri Užavas upei, Tārgalē iekārtoto Lībiešu sētu, Jūrkalnē uzcelto dabas koncertzāli “Vējturu nams”.

Dienas centrālā tēma izpilddirektoru sanāksmē bija “Digitālās transformācijas pieredze. Ceļā uz viedām pašvaldībām”. Par to runāja speciālisti no Ventspils un Valmieras, apskatot arī Jelgavas pieredzi. Klātesošie diskutēja par jauno “Pašvaldību likumu” un to, kāda ir pašvaldību izpilddirektoru loma pašvaldību darbā.

Pasākuma otrajā daļā izpilddirektori devās ekskursijā, apskatot objektus Tārgalē un iegriežoties “Kureksā” – vienā no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Ventspils novadā.