Ances pagastā uzstādīts jauns stends

Ances pagastā uzstādīts jauns stends

2021-12-01, 10.14

Kad pavasarī tika izsludināts projektu konkurss “Mēs savā novadā 2021”, biedrība “SO Zigate” izlēma piedalīties tajā, lai īstenotu ieceri uzstādīt Ances pagasta centrā informācijas stendu par Ances pagastu.
Projekta mērķis – sekmēt tūrisma attīstību un tūristu piesaisti, veicinot Ances pagasta teritorijas atpazīstamību, vienlaicīgi labiekārtojot vidi  Apzinājām uzņēmējus, mājražotājus, uzrunājām iestāžu vadītājus, izgatavojām un uzstādījām informācijas stendu. Projekta kopējās izmaksas – 850 eiro, no tiem 800 eiro bija Ventspils novada pašvaldības finansējums, pārējā summa – biedrības “SO Zigate” ieguldījums.

Līdz šim Ances pagasta centrā nebija uzstādīts neviens stends, kas informētu par tūrisma iespējām mūsu pagastā, kā arī par mūsu interesantākajām vietām, ko pagastā derētu iepazīt tuvāk. Nav arī izdots neviens buklets vai brošūra par visu pagastu. Ventspils novada kopējais izdevums jeb informatīvais materiāls  izdots 2014. gadā. Jau vairākus gadus esam izjutuši nepieciešamību pēc kāda jaunāka izziņas materiāla par Ances pagastu. Sadarbojoties ar tūrisma uzņēmējiem un arī pašvaldības darbiniekiem, tika sagatavota informācija par šādiem apskates objektiem: Ances muižu, Rindas evaņģēliski luterisko baznīcu, Ventspils Radioastronomijas centru, Lonastes dižozoliem, Ances purvu un mežu bagātībām, Angermindes  pilsdrupām, Ances svētliepu, Stieguļu kalnu. Uzņēmēji  sagatavoja informāciju par tūrisma iespējām un mājražojumiem, kas top mūsu pagastā.

Projekta īstenošanas rezultātā uzlabots apkārtnes vizuālais skats, jo stends vienlaikus ir arī vides objekts. Informatīvais stends ilgtermiņa nodrošinās kompaktu informāciju par pagastu, tas  popularizē arī Ventspils novada tūrisma galamērķus. Tā veicināsim tūristu piesaisti un ieinteresēsim viņus vairāk iepazīt un apskatīt Ances skaistākās un ievērojamākās vietas, iepazīt Ances uzņēmējus, satikties ar viņiem.

Informācijas stends uzstādīts pašvaldības īpašumā “Ancnieki” – pašā pagasta centrā netālu no lielās Ances zīmes, turpat atrodas arī valsts ceļu Ventspils–Dundaga un Ance–Ugāle  krustojums, un stāvlaukums mašīnām. Tā ir atpūtas vieta, kur vienmēr pulcējas cilvēki, stends ir redzams gan iebraucot, gan caurbraucot Ancei. Konstrukcija izgatavota no koka un ir līdzīgā stilā ar lielo Ances zīmi, tāpēc arī tas būs kā vides vizuālās pievilcības pilnveidotājs un uzlabotājs. Vienlaikus ar sava pagasta popularizēšanu, mēs piedalīsimies Ventspils novada pozitīva tēla veidošanā.

Šī projekta realizētāji ir biedrības “Sabiedriskā organizācija Zigate” biedri sadarbībā ar pagasta iedzīvotājiem, uzņēmējiem, kas vēlējās piedalīties informācijas sagatavošanā un stenda uzstādīšanā. Sagatavoto informāciju iesniedzu SIA “RD”, lai veiktu maketēšanu un sagatavotu planšetes. Stendu no masīvkokiem izgatavoja  IK “MK grupa”. Liels paldies par atsaucību un  informācijas sniegšanu Selgai Puriņai, Lainei Gestei, Reinim Pižikam, Elitai Kuģeniecei, Antrai Altmanei, Agrim Bērziņam. Pateicos Mihailam Grīnvaldam par apaļkokiem. Paldies Ventspils novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu, lai realizētu plānoto ieceri. Arī par nelielām naudām var izdarīt labas lietas. Vēlos iedrošināt arī citus, jo mūsu biedrība šajos projektu konkursos piedalījusies vairākkārtīgi un arī esam atbalstīti.

Biedrības “SO Zigate” vadītāja Aira Kajaka

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm