Ancē un Tārgalē notiks Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu apmācība

Ancē un Tārgalē notiks Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu apmācība

2023-03-17, 09.24

No 20. līdz 26. martam Ances un Tārgales pagastā norisināsies Kājnieku nodaļas komandieru kurss Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem. Tās ir plānveida mācības, kuru mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai kadeti spētu patstāvīgi vadīt kājnieku nodaļas personālu vada sastāvā dažādu kaujas un mācību uzdevumu izpildes laikā, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Mācību laikā Ances un Tārgales pagastā plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību un tomēr, ja tādi tiek atrasti, tos nedrīkst aiztikt. Nacionālie bruņotie spēki aicina Ances un Tārgales pagastu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Kurss ir sadalīts vairākos posmos. Pirmajā posmā kadeti apgūst dažādu operāciju plānošanu un izpildi. Otrajā posmā tiek apgūtas teorētiskās un praktiskās iemaņas kaujai apbūvētās vietās un uzbrukuma operācijās ar kaujas šaušanu. Noslēguma posmā Irbenē iepriekš gūtās zināšanas un iemaņas tiek pielietotas praksē.

Kājnieku nodaļas komandiera kursa laikā tiek pārbaudīta un attīstīta precizitāte un spēja uzņemties atbildību, jo katram apmācamajam ir jāpilda komandiera pienākumi un jāspēj uzņemties atbildība par padotā personāla komandēšanu, militāro uzdevumu plānošanu un izpildi.

Profesionālā bakalaura studiju programmās ir iekļauti specializēti kursi, kuru laikā kadets iegūst  nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai būtu gatavs kļūt par virsnieku Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Informācijas avots – Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

Gata Indrevica foto

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm